drony

Čínský výrobce Xiaomi na svém vlastním fóru škádlil, že brzy oznámí svůj úplně první dron. Je to obrovský krok od svých obvyklých zařízení se systémem Android a společnost poprvé vstoupí na trh čtyřkoptér.

drony Příběhy 5. dubna 2016

Patent lékařských dronů

Drony se v posledních několika letech staly mezi spotřebiteli velmi populárními, s různými aplikacemi především ve fotografii a natáčení videa, ale jejich potenciál naznačuje, že brzy by mohla existovat spousta dalších možností využití, z nichž by mohli těžit normální lidé. Zejména drony by se mohly ukázat jako velmi užitečné pro doručování fyzických objektů nebo možná připojení k internetu.

Podle společnosti Quartz se nedávno podaný nový patent společnosti Google týká potenciálního lékařského využití. Zatímco v minulém roce již byla myšlenka dronů přenášejících lékařské vybavení patentována vyhledávacím gigantem, vypadá to, že společnost možná našla životaschopnou metodu, pomocí které by uživatelé mohli zařízení kontaktovat…

rozšířit celý příběh

drony Příběhy 17. prosince 2015

Mnoho interních projektů společnosti Google zůstává z různých důvodů neohlášeno, ale nyní jsme jeden z nich odhalili díky rok starému videu skrytému hluboko v archivu účtu filmaře ze Silicon Valley na Vimeo. Tato iniciativa společnosti Google s názvem Project Blackrock se snažila učinit kvadrokoptéry autonomními pomocí dvojice kamer a počítače…

rozšířit celý příběh

drony Příběhy 13. srpna 2015

Google testuje svá bezpilotní letadla Project Wing, jinak známá jako drony, nad půdou Spojených států s tichým souhlasem NASA, podle nové zprávy agentury. Strážce. Technologický gigant by jinak musel získat výjimku 333 od Federal Aviation Administration (FAA), což je výjimka udělená komerčním společnostem testujícím použití UAS (bezpilotních letadel), protože komerční provoz těchto letadel je ve Spojených státech zakázán.

rozšířit celý příběh

drony Příběhy 17. března 2015

astro teller

Vedoucí společnosti Google[x] Astro Teller dnes vystoupil na pódium South by Southwest v Austinu v Texasu, aby pohovořil o tajné experimentální laboratoři společnosti Mountain View a věcech, které se tým naučil za léta ukazování svých ambiciózních projektů světu (prostřednictvím The Verge). Teller strávil spoustu času mluvením o brýlích Google, což je rozhodně jeden z nejznámějších projektů, které od Googlu vyšly[x]Jak tato sláva byla vlastně součástí toho, kde Google selhal…

rozšířit celý příběh

drony Příběhy 28. srpna 2014

Začátkem tohoto roku Amazon odhalil své plány na využití dronů k doručování produktů zákazníkům a nyní Google prozradil, že na něčem podobném pracuje. Podle dvou samostatných zpráv The Atlantic a BBC tajný tým Google X usilovně pracoval na Project Wing, doručovacím systému založeném na dronech, více než dva roky.

Myšlenka, že Google používá k doručování zboží drony, je něco, o čem se už nějakou dobu píše, včetně farbyck v říjnu 2012 a znovu o několik měsíců později. Google ve svém prohlášení ohledně Project Wing uvedl následující:

Project Wing je společnost Google[x] projekt, který vyvíjí doručovací systém využívající samolétající vozidla. V rámci našeho výzkumu jsme postavili vozidlo a cestovali do Queenslandu v Austrálii na několik testovacích letů. Tam jsme úspěšně dodali lékárničku, tyčinky, psí pamlsky a vodu několika australským farmářům.

Teprve začínáme vyvíjet technologii, která umožní bezpečný doručovací systém, ale myslíme si, že existuje obrovský potenciál pro rychlejší, bezpečnější a efektivnější přepravu zboží.

rozšířit celý příběh

drony Příběhy 26. ledna 2014

terminator

Nejprve vytvořili samořídící (a možná létající) auta. Poté vytvořili novou divizi robotiky a do vedení dali Andyho Rubina z Androidu. A kdo by mohl zapomenout, že nedávno koupili Boston Dynamics, firmu odpovědnou za několik robotických projektů financovaných DARPA?

Nyní Re/code uvádí, že Google plánuje koupit DeepMind, londýnskou společnost AI, která se specializuje na hry a algoritmy elektronického obchodování. Zatímco Google by mohl dobře využít práci společnosti na elektronickém obchodování, Re/code naznačuje, že Google pravděpodobně získává firmu pro její talent, ne tolik pro její technologii. Stránka stanoví kupní cenu kolem 400 milionů dolarů, ale Informace říká, že číslo se ve skutečnosti blíží 500 milionům dolarů.

Co Google plánuje udělat se všemi těmito nákupy? Někteří již dříve spekulovali, že společnost pracuje na inteligentním doručovacím systému, který bude konkurovat futuristickým doručovacím dronům Amazonu. Andy Rubin řekl, že má zájem na revoluci v odvětvích, která dosud nebyla ovlivněna přesností robotických technologií, jako je montáž elektroniky.

Nebo možná chtějí jen armádu terminátorů. Ale kdo by nechtěl?

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment