Existuje spousta rozšíření prohlížeče, aplikací a webů, které tvrdí, že vám dokážou sdělit, kteří z vašich přátel na Facebooku nedávno navštívili váš profil a kolik času tam strávili. Bohužel žádné z těchto rozšíření nebo aplikací nedělá to, co tvrdí.

Tato rozšíření prohlížeče nemohou dělat to, co tvrdí

Instalací jednoho z těchto rozšíření nezískáte to, co chcete. V nejlepším případě prostě nefungují a v nejhorším mají malware, kradou vaše informace, těží bitcoiny pomocí vašeho prohlížeče nebo jinak dělají něco hanebného.

Jistě, může to vypadat legitimně a má dokonce přes 3000 recenzí a slušné průměrné hodnocení! Ale pokud si přečtete skutečné recenze, uvidíte strašně moc takovýchto:

PŘÍBUZNÝ: Rozšíření prohlížeče jsou noční můrou ochrany osobních údajů: Přestaňte jich tolik používat

Je přirozeným instinktem přemýšlet, kdo navštěvuje váš profil na Facebooku (zkontroloval si ten roztomilý kanadský chlapec, se kterým pracujete, na vašich fotografiích!?), ale absolutně byste nikdy neměli nic instalovat ani poskytovat žádné osobní údaje nebo přihlašovací údaje k jakékoli službě. který tvrdí, že to udělá. Neexistuje žádný spolehlivý způsob, jak získat tato data z Facebooku, pokud také nebyli schopni špehovat všechny ostatní uživatele.

Co když již nemám nainstalované rozšíření nebo aplikaci?

Pokud jste již nainstalovali do prohlížeče rozšíření aplikace Facebook, které tvrdí, že vám umožňuje vidět, kdo si prohlížel váš profil, zbavte se ho hned. Pokud potřebujete pomoc, prohlédněte si naše průvodce odinstalováním rozšíření z libovolného prohlížeče a odebráním aplikací z Facebooku třetích stran. Provedou vás celým procesem.

PŘÍBUZNÝ: Jak zabezpečit svůj účet na Facebooku

Měli byste si také změnit heslo k Facebooku a podniknout další kroky k zabezpečení svého účtu, jako je přidání upozornění na přihlášení. Máme kompletního průvodce zabezpečením vašeho účtu na Facebooku, který vás provede.

Metoda InitialChatFriendsList je také falešná

Existuje mnoho webových stránek, které tvrdí, že vám ukáží, jak zjistit, kdo navštívil váš profil na Facebooku, a většina z nich vás vyzývá k instalaci nezabezpečených rozšíření prohlížeče. Někteří však také navrhují jinou metodu, kterou můžete provést sami v libovolném prohlížeči. Řeknou vám, abyste si prohlédli zdroj stránky na Facebooku a pak hledali 淚nitialChatFriendsList? Řetězce čísel, které za ním následují, jsou zřejmě ID uživatelů, kteří nedávno navštívili váš profil.

Opět to však neplatí. I když čísla jsou skutečně ID uživatelů, nejsou to lidé, kteří si váš profil prověřili. Nápověda je v názvu: 淚nitialChatFriendsList? Uživatelská ID odpovídají lidem, kteří se objevují na postranním panelu chatu na pravé straně Facebooku.

Toto jsou lidé, se kterými jste v poslední době nebo nejčastěji komunikovali. I když existuje šance, že v poslední době zkontrolovali váš profil, je stejně pravděpodobné, že jste vedli konverzaci v Messengeru nebo že okomentovali některý z vašich příspěvků. Náhodný člověk, který navštíví vaši stránku na Facebooku poprvé, se v tomto seznamu určitě neobjeví.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?