Facebook News spouští v USA aktualizované „standardy integrity“

Novinky na Facebooku

Facebook opět zkouší novinky. Web právě spustil speciální sekci pro žurnalistiku s příhodným názvem Facebook News. Podle Facebooku je nová sekce Zprávy prověřena týmem skutečných lidí a zahrnuje stovky místních a národních zdrojů.

Je těžké vidět slova „Facebook News“, aniž byste zažili příval bolestivých vzpomínek. Společnost se vrhla do kontroverze se svým tickerem Trend Topicsnews, který zesílil falešné zprávy poté, co Facebook nahradil své redaktory roboty. Facebook následně vyřadil z práce stovky novinářů kvůli metrikám videí a pokusil se posílit hlavní vydavatele, jako jsou The New York Times pro zpravodajskou platformu „Okamžitý přístup“. Tak co je teď jinak?

Slovy Facebooku, platforma News dodržuje nový soubor „standardů integrity“. Tyto standardy, které jsou prosazovány týmem redaktorů a kontrolorů faktů třetích stran, by měly vyloučit „dezinformace“, „nenávistné projevy“, „návnady na klikání“, návnadu na zapojení a „odcizený obsah“ mimo jiné „porušení norem komunity“. .“

Seznam některých nových standardů integrity Facebooku.
Novinky na Facebooku

Každý článek na Facebooku News schvaluje tým redaktorů, nikoli roboti. A i když jsou směrnice o způsobilosti Facebooku matoucí, slibují, že platforma rozšíří pouze vydavatele, kteří jsou prověření a mají „dostatečně velké publikum“. Facebook také odděluje Zprávy od časové osy a deaktivuje komentáře u všech článků Zpravodajství – něco, co by lidem mělo zabránit, aby se při každém přihlášení na Facebook tvořila pěna.

Vizuálně je platforma Facebook News podobná Google News. Je to aktuální, dobře organizované a snadno se přizpůsobí vašim zájmům. Na rozdíl od Google News však platforma Facebook News klade vážný důraz na místní publikace a má vyhrazenou kartu pro zprávy ve vaší oblasti. Je to jedinečný počin od Facebooku a mohl by pomoci místním novinám udržet se nad vodou.

Facebook News je aktivní pro všechny mobilní uživatele, ale platforma zatím není dostupná na webu Facebooku. Chcete-li získat přístup k novinkám, jednoduše stiskněte ikonu novin v horní části aplikace Facebook.

Zdroj: Facebook přes TechCrunch

Leave a Comment