FedEx podniká malý krok k elektrifikaci svého vozového parku

Xos

Společnost FedEx právě uzavřela smlouvu se společností Xos Trucks, která do její flotily přinese 120 elektrických nákladních vozidel s nulovými emisemi. Vozy budou nasazeny mezi 35 operátory FedEx Ground v pěti státech někdy mezi Q4 2021 a 2022.

Xos v nedávném příspěvku na blogu poznamenal: „Ve Spojených státech působí tisíce dodavatelů pozemních dodávek, známých také jako ISP. A v březnu 2021 oznámila společnost FedEx Corp. své dlouhodobé plány udržitelnosti, které zahrnují pomoc poskytovatelům internetových služeb dosáhnout uhlíkově neutrálních operací do roku 2040. Společnost FedEx rovněž uvedla, že bude spolupracovat s poskytovateli internetových služeb, aby zajistila, že všechny zásilky budou vyzvednuty a doručovány elektrickými vozidly v rámci příštích 20 let.”

Vzhledem k tomu, že její flotila dodávkových vozů tráví celý den narážením na chodník, dává smysl, že FedEx má zájem o přechod na plně elektrický vozový park jako způsob, jak se stát uhlíkově neutrálnější. Po nasazení je můžeme očekávat v New Yorku, New Jersey, Massachusetts, Texasu a Kalifornii.

„Spolupráce s operátory FedEx Ground, kteří působí každý den v rámci globální doručovací a logistické sítě FedEx, potvrzuje náš obchodní model a inovativní, nákladově efektivní, nulové a provozně připravené produkty, které jsou šité na míru komerčním flotilám se zaměřením na poslední míli. dodání,“ uvedla Dakota Semler, spoluzakladatelka a generální ředitelka Xos.

Nové elektrické vozíky jsou konstruovány tak, aby obstály v náročném používání den za dnem na všech druzích terénu. Ve výše uvedeném videu můžeme vidět přísný testovací proces, který podstupují elektrická nákladní vozidla Xos, aby se ujistili, že splní svůj úkol. To zahrnuje simulace skutečných jízdních podmínek přes 200 000 mil.

Společnost Xos uvedla, že se „těší na budování partnerství s poskytovateli internetových služeb FedEx tím, že bude neustále pracovat na tom, aby zavádění elektrických vozových parků bylo jednodušší a efektivnější“. Společnost pomůže svým zákazníkům s potřebami nabíjecí a místní infrastruktury, aby si mohli nákladní vozy snadno zakoupit, udržovat, nabíjet, skladovat a provozovat.

Pokud žijete v jednom z těchto pěti států, nezapomeňte během tohoto roku mít oči na šlupce, až budou vaše balíčky doručeny. Možná budete moci vidět jeden z těchto nových nákladních vozidel!

přes InsideEvs

Leave a Comment