Generální ředitel Motoroly Dennis Woodside hovoří o Googlu, očekávání v novém rozhovoru

Generální ředitel Motoroly Dennis Woodside je v nejisté situaci, kdy jako společnost vlastněná Googlem naplňuje neuvěřitelná očekávání a zároveň si stále udržuje jméno Motorola v centru pozornosti. V rozhovoru pro Fort Wayne Journal Gazette hovořil Woodside právě o tomto problému a mnohem více.

Na otázku, proč Motorola nemůže stát jako samostatná společnost, Woodside odpověděl, že Google nabízí Motorole podporu, kterou před akvizicí neměla:

Google dává Motorole několik věcí. Jedním z nich je ochota mít dlouhodobou vizi, která je odvážná a skutečně nás povzbuzuje, abychom tuto vizi měli, a dává nám kapitál k provedení přechodu.

Musíte také (věřit v) dlouhodobou hodnotu mít každého připojeného na vysoce kvalitních zařízeních, která mají přístup ke všem službám, na které jsme byli zvyklí. Pouze Google má takové dlouhodobé myšlení.

Zatímco mnozí spekulovali, že Motorola bude fungovat jako prodloužená ruka pro Google, Woodside říká, že tomu tak není:

Přestože je Google naším akcionářem, Motorola bude fungovat nezávisle.

Naše (technologické) systémy jsou oddělené. To nám ve skutečnosti přináší náklady. Jsme rádi, že můžeme využívat datová centra a interní nástroje Google. Ale protože Android je platforma dostupná všem (výrobcům telefonů), pokud bychom měli přístup k IT, tato nezávislost by mohla být narušena. Kód pro příští verzi Androidu získáváme ve stejnou dobu jako všichni ostatní.

Někdy je to frustrující, protože ve skutečnosti chcete udělat víc.

Když byl dotázán, co bylo největším bolehlavem začlenění těchto dvou společností, Woodside se dotkl právě těchto očekávání:

Očekávání jsou opravdu vysoká. V Motorole máte lidi, kteří očekávají, že teď, když nás Google vlastní, budeme dělat všechno společně. Máte outsidery, kteří očekávají úplně jinou softwarovou nebo hardwarovou strategii, protože společnosti jsou nyní pohromadě.

Další výzva je spíše vnitřní. Řízení kulturního posunu od společnosti, která byla velmi inženýrsky vedená a řízená, ale ne tak spotřebitelsky vedená a řízená, jak bychom se chtěli stát.

Zbytek rozhovoru se dotýká toho, kdo Woodside považuje svá největší očekávání, očekávání spotřebitelů od hardwaru a další.

Android

Nejnovější zprávy pro Android. Získejte nejnovější informace o aplikacích, operátorech, zařízeních a dalších!

Google

Mějte přehled o novinkách z centrály Google. Buďte první, kdo se dozví o plánech pro Android, Google Plus, Google Apps a další!

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment