Gmail, další aplikace Google zobrazující varování „zastaralé“.

Google od prosince neaktualizoval drtivou většinu svých služeb pro iOS. Tyto aplikace nyní při pokusu o přihlášení přes Google vyhazují zprávy „Tato aplikace je zastaralá“.

Tuto aplikaci byste měli aktualizovat. Verze, kterou používáte, nezahrnuje nejnovější funkce zabezpečení, abyste byli chráněni. Pokračujte pouze tehdy, pokud rozumíte rizikům.

Na konci minulého měsíce jsme informovali, že společnost aktualizovala tři aplikace (Fiber, Play Movies & TV a Translate). U těchto aplikací Google není žádné upozornění „zastaralé“, zatímco adresy Google Workspace/G Suite tuto chybu negenerují.

Dnešní problém pravděpodobně souvisí spíše s tím, že systém účtů Google označuje starší verze těchto aplikací, než že by se jednalo o skutečný bezpečnostní problém.

Nedostatek aktualizací přichází uprostřed spekulací, že Google neaktualizoval své aplikace pro iOS, aby se vyhnul štítku ochrany osobních údajů aplikací Apple. Od prosince jsou vývojáři iPhonů a iPadů povinni uvádět své postupy ochrany osobních údajů v App Store.

Google letos při dvou příležitostech zopakoval, že při vydání nových verzí přidá štítky ochrany osobních údajů do všech svých aplikací. Zveřejnění jsou dnes k dispozici ve více než tuctu aplikací, včetně YouTube.

Vzhledem k tomu, že se aplikace Google pro iOS aktualizují o nové funkce nebo opravují chyby, uvidíte aktualizace našich seznamů stránek aplikací, které obsahují nové podrobnosti o ochraně osobních údajů aplikací. Tyto štítky představují maximální kategorie dat, které lze shromáždit – tedy pokud používáte všechny dostupné funkce a služby v aplikaci.

Google

Google

Mějte přehled o novinkách z centrály Google. Buďte první, kdo se dozví o plánech pro Android, Google Plus, Google Apps a další!

iOS

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment