Gmail Go byl k dispozici ke stažení na všech telefonech Android

Google nabízí 淕o varianty svých nejoblíbenějších aplikací pro zařízení s nižší spotřebou. Tento týden byl Gmail Go v tichosti zpřístupněn všem uživatelům ke stažení bez ohledu na zařízení v Obchodě Play.

Aktualizace 9.10: Zdá se, že včerejší vývoj byl ze strany Googlu náhodou. O něco více než 24 hodin později již není Gmail Go k dispozici ke stažení na zařízeních bez Android Go.

Když navštívíte záznam na zařízení Pixel, na které bylo dříve možné nainstalovat lite aplikaci, zobrazí se červené upozornění „naše zařízení není kompatibilní s touto verzí. Kupodivu doporučení Přejít z hlavního klienta Gmailu zůstává i dnes večer viditelné. Stažení této širší dostupnosti od Googlu nakonec dává smysl, ale stále je to nešťastné pro uživatele, kteří se již zapojili.

Původní 10.8: Záznamy aplikací v Obchodě Play jsou téměř totožné, ale Google specifikuje, jak varianta Go nabízí 淕mail, který máte rádi, nyní lehčí a stejně rychlý. To znamená, že Google neaktualizoval snímky obrazovky Go.

Jediný rozdíl oproti ikoně aplikace je v tom, jak je dole červený odznak 淕o. Po spuštění jsou aplikace vizuálně identické v tom, kde je vše umístěno a uspořádáno. E-maily v hlavním seznamu lze přejíždět pomocí přizpůsobitelných akcí doleva/doprava, přičemž existuje podpora pro více účtů a různé uspořádání doručené pošty.

Neexistuje však žádná spodní lišta, protože Google Meet nebyl integrován do Gmail Go. Není jasné, jak to Google Workspace ovlivní.

Jedním z dalších rozdílů je to, jak nejsou povýšeny žádné prvky uživatelského rozhraní. Nedochází k vrstvení a jako takovému žádnému stínu. Gmail Go spíše používá bílý obrys pro vyhledávací pole a podlouhlý FAB pro psaní, i když se při posouvání stále zmenšuje do kruhu.

Snímková frekvence je navíc velmi jasně omezena, což má za následek znatelné zpoždění při posouvání a otevírání navigačního šuplíku. Jedná se pravděpodobně o optimalizaci výkonu pro zařízení s omezeným procesorem a RAM.

Pokud navštívíte běžný záznam v Gmailu, Obchod Play si všimne, jak je k dispozici podobná aplikace. Stalo se to někdy tento týden, když se Gmail Go nainstaloval na naše různá zařízení Pixel se systémem Android 11 v USA a Evropě.

Odpovídá tomu, jak jsou pro všechny uživatele dostupné také další aplikace Go: Google Go, Gallery Go, Google Maps Go a Navigace pro Google Maps Go. Assistant Go a YouTube Go jsou nyní jedinou aplikací, která nepodporuje všechna zařízení.

Gmail Go nemusí mít pro uživatele mimo zamýšlené publikum příliš smysl ke stažení, ale je hezké, že je tato možnost k dispozici.

Díky Michaele, RKBDI!

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Leave a Comment