Google a Jio vytvořili cenově dostupný telefon s jedinečnou verzí Androidu

Google Indie

Indický technologický lídr Jio Platforms a Google právě odhalily svůj první produkt pro spolupráci, JioPhone Next. Cenově dostupný JioPhone Next, navržený tak, aby pomohl více než 300 milionům uživatelů 2G v Indii přejít na 4G, provozuje vlastní, optimalizovanou verzi Androidu – a není to software Android Go nebo One, který se obvykle používá na rozvojových trzích.

Google pravidelně spolupracuje s vývojáři na cenově dostupných telefonech Android Go a One. JioPhone Next je však speciální, protože provozuje jedinečnou verzi operačního systému Android, který je podle Googlu optimalizován pro sadu aplikací Jio (jako je jeho nástroj pro převod řeči na text), Asistent Google a filtry AR ve Snapchatu.

I když neznáme specifikace fotoaparátu JioPhone Next, Google a Jio Platforms říkají, že je to jedna z největších předností telefonu. Vývojáři XDA si všimli, že JioPhone Next ve skutečnosti provozuje software Google Camera Go, který umožňuje funkce jako Night Mode a HDR Enhance. Zajímavé je, že Google se rozhodl integrovat filtry Snapchat přímo do fotoaparátu JioPhone Next, což poskytuje okamžitý přístup k filtrům a efektům specifickým pro Indii.

Příklady funkcí převodu textu na řeč, Google Assistant a Snapchat AR zařízení JioPhone Next.
Google

Jak poznamenal Indian Express, Jio Platforms je dominantní silou v Indii. Další cenově dostupné telefony vydané společností, včetně Jio 4G se systémem KaiOS, zcela podkoply konkurenci. Vzhledem k tomu, že průměrný 4G telefon v Indii stojí asi 鈧? 000 INR (asi 68 $), měli bychom očekávat, že JioPhone Next přijde za mnohem nižší cenu.

Jio Platforms říká, že JioPhone Next bude spuštěn v Indii 10. září. Nakonec si najde cestu na jiné trhy, i když Jio Platforms neoznámily kde. Cena telefonu, spolu s jeho specifikacemi, jsou stále záhadou (opět bude pravděpodobně stát méně než 鈧? 000).

Zdroj: Google prostřednictvím XDA Developers

Leave a Comment