Google Assistant připravuje „rozbalovací“ design, nové zvuky mikrofonu

Při poslední vizuální úpravě Asistenta na konci roku 2020 se světelná lišta objevila na všech zařízeních Android. Google nyní pracuje na tom, co vypadá jako nový design, který využívá rozbalovací nabídky k zobrazení více informací, zatímco Assistant získává nové zvuky mikrofonu.

Po aktivaci list nadále nezabírá celou obrazovku, aby se zachoval kontext pozadí. Avatar vašeho profilu se stále zobrazuje v pravém horním rohu, ale naproti tomu je nyní tlačítko ve tvaru pilulky pro zadání klávesnice, protože spodní část obrazovky je domovem pro čtyřbarevný mikrofon s efektem průhlednosti. Není jasné, zda se jedná o konečný návrh, ale zdůraznění vkládání textu je zajímavá volba.

Velkou změnou je, jak chce Google na obrazovce zobrazovat více informací. Namísto zahlcení uživatelů kartami a webovými výsledky nabídne Asistent Google uživatelům možnost skrýt výsledky pomocí rozbalovacích nabídek. V tomto případě vidíme „Na mé obrazovce“ a „Doporučeno“.

První z nich je docela přímočará, ačkoli existují mnohem větší tlačítka pro výsledky webu/aplikace, zatímco druhá je pouze seznam obecných akcí. Nezdá se, že by byly kontextové, i když se jedná pouze o nejnovější snahu společnosti Google zvýšit informovanost o možnostech Asistenta. Na dnešním přepracování světelné lišty můžete přejetím prstem nahoru po panelu zobrazit podobný náhled.

Open_mic”

Google také pracuje na nových zvucích, které budou doprovázet hlasové ovládání Asistenta. Začíná to, když spustíte asistenta, přičemž zvonek „open_mic“ je měkčí a méně ostrý, což lépe odpovídá přátelskému designovému jazyku Google. Stejné změny jsou aplikovány na „close_mic“, zatímco „myšlení“/analýza začíná silně a slábne místo toho, aby se neustále opakovalo.

Tyto aktualizace jsou ve stejném duchu jako nový zvuk Cast letos pro chytré displeje a reproduktory. Ještě nejsou zavedeny s aplikací Google 12.21.

Close_mic

Myslící

Díky JEB Decompiler, ze kterého těží některá stržení APK Insight.

Assistant je osobní asistent společnosti Google, který je schopen odpovídat na otázky, provádět automatizované úkoly a další

APK Insight

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment