Google chtěl prodat robotická ramena poháněná umělou inteligencí, ale neuspěly v „testu zubního kartáčku“ Larryho Pagea

Google již nějakou dobu používá AI a neuronové sítě, aby pomohly robotickým pažím učit se. Již v březnu společnost zveřejnila zprávu podrobně popisující, jak se její softwarově podporovaná robotická ramena učila, aby se sama naučila zvedat předměty, a společnost Mountain View tento výzkum dále podrobně popsala minulý týden v blogovém příspěvku, který ukazuje několik dalších. různé přístupy k obecnému učení dovedností, jako je otevírání dveří.

Je to působivá technologie, ale stejně jako u mnoha dalších působivých technologických experimentů Google se zdá, že tento se nikdy nestane zdrojem příjmů společnosti, alespoň ne přímo. Robotická skupina Google chtěla prodat zbraně výrobcům, ale tento plán nakonec vedení společnosti Alphabet odmítlo, protože neuspěli v „testu zubního kartáčku“ (prostřednictvím Bloombergu)…

Rozhodnutí neprodávat zbraně bylo dosaženo někdy na konci roku 2015, těsně předtím, než se robotická skupina stala součástí Google [X], podle zprávy Bloomberg:

Verdikt padl na konci roku 2015, těsně předtím, než se robotická jednotka Google přesunula do X, výzkumné laboratoře Alphabet檚. Robotici, kteří na projektu pracovali, vyjádřili frustraci z opatrnosti společnosti Google a odráželi sentiment i v jiných divizích mimo hlavní internetový obchod společnosti Google, jako je její autonomní jednotka, která vykazuje technickou zdatnost, ale ještě musí dodávat produkty.

I když nic z toho neznamená, že tyto robotické paže byly u Googlu úplně odloženy (je zřejmé, že se stále používají k provádění skvělého výzkumu AI a strojového učení, které Google považuje za velkou část své budoucnosti), je to další příklad úsilí společnosti v oblasti robotiky. Jedním příkladem můžete být obeznámeni s pokusem o prodej Boston Dynamics kvůli údajnému nedostatku „prodejného produktu“ během několika příštích let. Zájem prý měla Toyota, ale zatím nic.

Pro lehčí poznámku byste se měli podívat na toto video s jedním z robotických paží Google, které se používá pro zábavu na I/O 2016:

Google Robotics

Kupte si PixelbookKupte si Chromecast

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment