Google Fiber oznamuje první nové město po čtyřech letech

Před deseti lety se Google rozhodl narušit tradiční poskytovatele internetových služeb vybudováním a provozováním vlastní optické sítě. Tato velkolepá vize nevyšla, ale Google Fiber dnes oznámil své první nové město po čtyřech letech s West Des Moines.

Google Fiber bude „prvním nájemcem“ této sítě a celoměstského poskytovatele internetu. Google říká, že obce jsou lepší v „budování a údržbě infrastruktury“, zatímco ví, jak táhnout vlákno, provozovat ISP a spravovat zákazníky.

Obce jako West Des Moines vynikají v budování a údržbě infrastruktury Kopáním a pokládáním potrubí pod silnice, obnovou a ochranou chodníků a zelených ploch, snížením dopravních zácp a omezením narušení výstavby.

Městská rada West Des Moines dnes oficiálně schválila opatření k vybudování této „otevřené potrubní sítě“. Gigabitová služba bude po uvedení do provozu stát 70 USD měsíčně. Před spuštěním sítě a služby stále existuje „cesta“, ale obyvatelé se mohou přihlásit k odběru aktualizací již dnes.

Google Fiber, který ve skutečnosti není součástí společnosti Google, ale spíše v rámci divize Access společnosti Alphabet, dříve spolupracoval s Huntsville v Alabamě na podobné dohodě o pronájmu. Společnost dnes uznala, že v posledním desetiletí „udělala nějaké chyby“, jako když se loni musela stáhnout z Louisville kvůli zásadním problémům se sítí.

Jak jsme na těchto výzvách pracovali, je jasné, že komunity by měly mít větší možnost volby, jak a od koho získají širokopásmové připojení. Ať už je to poskytováno soukromým sektorem, veřejným sektorem nebo kombinací těchto dvou, neexistuje žádný univerzální přístup k poskytování konektivity, kterou lidé tak zoufale potřebují.

Google Fiber

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment