Google má údajně zájem o akvizici divize Nokia檚 Health (dříve Withings).

V roce 2016 Nokia získala Withings za 191 milionů dolarů, aby vytvořila novou divizi digitálního zdraví. Znovuzrozená finská společnost však v únoru oznámila „strategickou revizi“ s uniklými zprávami, které odhalily, že podnik má finanční potíže. Nová dnešní zpráva naznačuje, že Google je možným uchazečem o Nokia Health.

Nest oznámilo, že se 7. února vrací ke společnosti Google, zatímco strategická revize Nokie začala o týden později. Je možné, že Nest již jednal o akvizici divize Health, než začal likvidovat své operace jako nezávislá dceřiná společnost Alphabet.

Jedním z charakteristických produktů Nokia Health je analogově-digitální hybridní fitness nositelné zařízení. Mezi další existující produkty patří digitální teploměr, několik chytrých vah a senzor spánku.

V nabídce jsou další tři, včetně další mimoevropské společnosti a dvou francouzských subjektů. Národnost těchto uchazečů zřejmě hraje roli s francouzskou vládou zapojenou do výsledku. Bez ohledu na, Ozvěny poznamenává, že prodejní cena by byla mnohem nižší než cena, kterou Nokia zaplatila za Withings.

V posledních měsících Google prohloubil své vazby s Francií o nový tým strojového učení, místní centra pro výuku digitálních dovedností a rozšířené kanceláře. Mezitím dceřiná společnost Alphabet AI DeepMind oznámila, že také otevírá výzkumnou laboratoř v Paříži.

‘kůl

Akvizice společností „Nest“ by signalizovala zájem o expanzi za hranice inteligentních domácích spotřebičů, zatímco pokračující úsilí pravděpodobně ukazuje, že mateřská společnost chce vážně vstoupit na trh spotřebitelského zdraví. Google se v tomto prostoru teprve musí pořádně věnovat, zejména s ohledem na příchod umělé inteligence.

V tuto chvíli má Wear OS, kde se zaměřuje na sledování zdraví, a také zřídka aktualizovanou službu Google Fit. Nositelné zařízení Nokia nabízí pohled na chytré hodinky, který je výrazně jednodušší, ale stále slibný a mohl by otevřít Google pro více typů zařízení.

Mezitím na frontě spotřebitelských technologií by Nokia Health mohla výrazně zvýšit počet gadgetů Made by Google a trhů, na kterých působí.

Google

Mějte přehled o novinkách z centrály Google. Buďte první, kdo se dozví o plánech pro Android, Google Plus, Google Apps a další!

Hnízdo

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment