Google Meet získává živé titulky ve francouzštině, španělštině a dalších

Se sadou produktů Workspace chce Google využít strojové učení ke zvýšení produktivity uživatelů. Jednou z takových aplikací těchto automatizovaných chytrých je služba Google Meet s živými titulky, které jsou nyní k dispozici v dalších čtyřech jazycích.

Tato funkce, oznámená v loňském roce, poskytuje titulky v reálném čase, když účastníci mluví. Je ideální pro celou řadu případů použití, včetně hovorů s osobami, které nejsou rodilým jazykem a osobami se sluchovým postižením, a také pro hlučné místnosti. Google také zdůrazňuje výhody distančního studia:

Odborníci na profesní rozvoj často podporují integraci této technologie, aby byly lekce přístupnější, zejména v době COVID-19. Od uživatelů Meet jsme slyšeli o tom, jak užitečné může být nejen vidět, kdo mluví a jak se vyjadřuje, ale také číst text toho, co říkají.

Po uvedení v angličtině v loňském roce nyní funguje s francouzštinou, němčinou, portugalštinou (Brazílie) a španělštinou (Španělsko a Latinská Amerika) s celkovým počtem šesti možností.

Chcete-li to povolit, otevřete rozbalovací nabídku v pravém dolním rohu a vyberte možnost Možnosti. Panel vám umožní „zvolit jazyk, který budou lidé na schůzce používat, a vždy lze nastavit pouze jeden jazyk. Nastavení titulků jsou „pevná“ a pro budoucí schůzky zůstanou povolená/zakázaná.

Ode dneška je tato rozšířená funkce živých titulků k dispozici uživatelům Google Meet ve všech edicích Workspace na webu. Angličtina zaznamenala podobné zavedení před rozšířením na klienta Android.

Následuje, že Google Meet na Nest Hub Max včera přepracoval uživatelské rozhraní a do 31. března 2021 zpřístupní neomezené hovory (až 24 hodin) v bezplatné verzi Meet.


Podívejte se na YouTube pro další novinky:

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Leave a Comment