Google Nest Audio Review Roundup: Úspěch 99 $

Google nabízí reproduktory pro chytré domácnosti již několik let, ale až do začátku tohoto roku byl původní domov Google stále tou nejkomplexnější možností. To se dnes mění, protože Google Nest Audio se zde prodává – jak říkají recenze.

Google Nest Audio je reproduktor navržený tak, aby seděl uprostřed řady reproduktorů Google bez displeje. Za cenu 99 dolarů slibuje mnohem lepší kvalitu zvuku než Google Nest Mini, ale také menší rozměry než starší Google Home Max, který má své vlastní obnovení.

Takže největší otázka tady? Kvalita zvuku. Jak je to vlastně dobré, odpověď? Zřejmě je to docela vynikající. Téměř každá recenze publikovaná dnes ráno chválí kvalitu zvuku nového reproduktoru společnosti Google The Verge vysvětluji to takto:

Design je důležitý, ale pokud jde o reproduktor, záleží více na kvalitě zvuku. Naštěstí Google v této oblasti výrazně pokročil a Nest Audio zní mnohem lépe než často zablácený a nepříjemně znějící Google Home.

Nest Audio má 75mm (třípalcový) basový reproduktor a 19mm (0,75palcový) výškový reproduktor, což je podstatně více než osamocený 50mm (dvoupalcový) měnič na původním Home. Tyto kombinace poskytují mnohem plnější a čistší zvuk, který je příjemnější na poslech při vyšších hlasitostech. Zajímavé je, že původní Home je schopen být stejně hlasitý jako Nest Audio, ale Nest Audio zní mnohem lépe při jakékoli hlasitosti.

Zní dobře! Původní Google Home byl slušný na tu dobu a jako první pokus, ale vylepšení provedená v následujících reproduktorech a dokonce i Google Nest Mini za 49 $ skutečně upevnily skutečnost, že Google Home prostě není skvělý reproduktor. Je skvělé vidět, že Nest Audio je dostatečně dobré na to z paměti

Lidé v Další web šel dále do hloubky s kvalitou zvuku a přinesl vědecké údaje, které dokazují, jak dobrý tento reproduktor je. Verdikt? Docela dobře obstojí i v reproduktorech od specializovaných audio společností TNW rčení:

Pokud vám vůbec záleží na kvalitě zvuku ve vašich chytrých reproduktorech, Nest Audio je za 99 babek hračka.

Android Central také přinesl zajímavý bod, tento reproduktor je nejlepší, když je spárován s druhou jednotkou ve stereu. Tato funkce je již nějakou dobu k dispozici na všech reproduktorech Google, ale pro špičkový stereo pár byla jedinou cestou sada Google Home Max za 600 USD, která není levná. Nyní je mnohem snazší polykat.

Kde Nest Audio opravdu vyniká, je spárování s druhou jednotkou. Google začal nabízet stereo párování již v roce 2017 s Home Max, ale za 600 dolarů to pravděpodobně nebyl velmi běžný případ použití. Nyní všechny reproduktory první strany od Googlu podporují funkci, která fyzicky rozděluje reproduktory na vyhrazený levý a pravý kanál, přesně tak, jak to zvukaři zamýšleli. V této konfiguraci vlnovodové výškové reproduktory září a vytvářejí krásný a schopný malý bezdrátový reproduktorový systém za necelých 200 $.

Engadget také poukázal na to, že funkce automatického ladění zvuku rozhodně zlepšuje zvukový zážitek při poslechu. Také reproduktor zřejmě zní lépe při vyšších hlasitostech.

Nest Audio naštěstí dobře drží i při vyšších hlasitostech, bez znatelného zkreslení. A jak šel čas, zpočátku se zdálo, že blátivá kvalita, kterou jsem si všiml, ustupovala, což mohlo být způsobeno tím, že jsem si zvykl na vlastnosti reproduktoru, nebo to mohlo být tím, že funkce automatického ladění Nest Audio zlepšila kvalitu zvuku, čím déle jsem poslouchal.

Takže, co tady se zbytkem hardwaru? Design získal smíšenou zpětnou vazbu. Látka a barvy jsou hitem jako obvykle, ale fyzický tvar reproduktoru není všeobecně chválen. Řemeslné zpracování je však chváleno. Digitální trendy poukázal na vnitřní design Nest Audio檚 ve své recenzi:

Z vnějšku je vidět pouze látkový síťovaný materiál, který obklopuje celý reproduktor. Dodává mu neutrálnější vzhled, zvláště v kombinaci s jeho tic-tac tvarem. Pod vnějším povrchem však Google Nest Audio obsahuje kovové šasi vyrobené z hliníku a hořčíku, což vysvětluje, proč je na svou velikost tak husté. Při tak velké váze mě trochu znepokojuje, co by se stalo, kdyby spadl.

Naši přátelé v Android policie také poukázal na to, jak nový design tkaniny umožňuje Nest Audio lépe zapadnout do domácnosti.

První Google Home měl ikonický (i když funky) design, který vypadal jako osvěžovač vzduchu. Nest Audio vyměňuje tento excentrický charakter za diskrétnější vzhled, a i když to pravděpodobně některé zklame, líbí se mi směr. Nest Audio je druh zaobleného obdélníku bez rysů, potažený stejnou 渁akusticky průhlednou recyklovanou látkou, jakou používá Nest Mini. Svým tvarem a texturou mi připomíná házecí polštář a snadno se hodí do domácí výzdoby.

Na straně chytrých, Google Assistant napájí vše a funguje dobře jako obvykle. Recenze Geek poukázal na to, že výkon mikrofonu se také zdá docela solidní.

Nest Audio mě snadno slyšelo ze vzdálené místnosti. A když jsem to měl, Google Home a Nest Hub ve stejné místnosti, nebyli zmateni. Čelím jednomu více než druhému a vydávám hlasový příkaz a vždy odpověděl ten pravý.

Google Nest Audio je nyní k dispozici za 99 $.

Leave a Comment