Google oznamuje nové funkce Androidu Q vč. tmavý režim, nová navigace gesty, podpora 5G

Po březnovém představení a dubnovém pokračování je na I/O 2019 spuštěn Android Q Beta 3. Vývojářská konference dává Googlu příležitost diskutovat o funkcích na vysoké úrovni pro jeho operační systém. To zahrnuje plnou navigaci založenou na gestech a tmavý režim.

Mezitím Android Q Beta 3 zavádí nový přepínač „Dark Theme“, přičemž uživatelé mohou také aktivovat spořič baterie. OLED obrazovky jsou největším žroutem baterie.

Android OS Framework lze aktualizovat bezdrátově, aby byla zajištěna kompatibilita, zabezpečení a soukromí. Nejsou vyžadovány žádné restarty zařízení, přičemž zkušenosti jsou velmi podobné aktualizacím aplikací.

Nový režim zaměření umožňuje uživatelům snáze zvolit, jaká upozornění budou dostávat, když je povolen. Jedná se o součást Digital Wellbeing a zavádí se pro Android Pie i Q. Mezitím v Q je Family Link integrován přímo do operačního systému.

Google propagoval mnoho funkcí, které byly „první na Androidu“, přičemž Q rozšiřoval zážitek ze skládacích zařízení. Díky kontinuitě obrazovky v Q je přepínání obrazovek bezproblémové, protože podle Googlu letos uvedlo zařízení několik výrobců OEM. Android Q také nativně podporuje 5G s více než 20 operátory, kteří v roce 2019 uvolní 5G sítě.

Beta 3 je klasifikována jako „přírůstková aktualizace“ se třemi dalšími hlavními aktualizacemi před konečným vydáním ve 3. čtvrtletí 2019. Zahrnuje květnovou bezpečnostní opravu. Uživatelé mohou odesílat chyby prostřednictvím aplikace Android Beta Feedback, komunity Reddit a nástroje pro sledování problémů.

Obrazy systému Android Q Beta 3 jsou k dispozici pro Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 a Pixel 3 XL. Uživatelé mohou také nainstalovat jako OTA ručním stažením nebo programem Android Beta.

Zde je vše nové v Android Q Beta 3 [Gallery]

Android 10

Android Q Beta

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment