Google Pixelbook má problémy s Bluetooth od prvního dne a stále nejsou vyřešeny

Na loňské říjnové hardwarové akci Google představil svůj špičkový Chromebook s názvem Pixelbook. S jeho cenovkou 1 000 $ by spotřebitelé dostali nejlépe specifikovaný stroj Chrome OS na trhu zabalený v prémiovém hardwaru.

Ale pokud kupující, jako jsem já, utratí tolik peněz za notebook, neměl by být sužován nezvládnutelnými problémy s Bluetooth, zejména proto, že téměř žádný z těchto problémů nebyl vyřešen ani šest měsíců po jeho vydání.

Nejprve mi dovolte uvést různé problémy s Bluetooth, které jsem osobně měl u svého Pixelbooku:

Připojení/opětovné připojení příslušenství Bluetooth může trvat několik pokusůBluetooth sporadicky odpojuje spárované příslušenstvíBluetooth se samo vypneBluetooth rádio se zcela deaktivuje a nelze jej vrátit zpět bez úplného restartu

Při pohledu na tento seznam pravděpodobně zjistíte, že život s těmito základními problémy může učinit z používání Pixelbooku jako primárního notebooku živoucí noční můru. Nejen, že nemohu spolehlivě používat Smart Lock systému Chrome OS, ale nemohu mít připojenou myš nebo sluchátka Bluetooth pro delší používání.

Na začátku celého tohoto utrpení (v listopadu) tým Googlu rychle zareagoval a nabídl podporu. Účet na Twitteru samozřejmě rychle požádal o přesunutí konverzace do přímé zprávy namísto pouhého tweetování tam a zpět.

Zde mě neznámá osoba (osoby), kterým jsem psal, požádala, abych vysvětlil, co se přesně děje, a poslal jim soubor protokolu. Odtamtud mi řekli, že mi pošlou zprávu za několik dní poté, co technický tým problém prozkoumá.

Tentokrát odpověděli na můj tweet a informovali mě, že tým si je vědom problému a pracuje na opravě. Mezitím mi dal pokyn, abych pokračoval v odesílání zpráv se zpětnou vazbou, kdykoli se objeví problém. Ale poté přestali reagovat, když jsem tweetoval na účtu nebo když jsem jim poslal DM.

To bylo téměř před dvěma měsíci a stále nejsou v dohledu žádné opravy. Vezmu je za slovo, že jsou na cestě, ale stále je znepokojující, že problémy, jako jsou tyto, stále sužují tolik lidí tak dlouho po spuštění.

Není překvapením, že nejsem jediný, kdo si online stěžuje na tyto a související problémy. Uživatelé na produktových fórech Reddit i Google si stěžují na to, že jejich vlastní Chromebooky mají sporadické problémy s Bluetooth. Ještě lepší je, že „nejlepší“ odpovědi žádají uživatele, aby Pixelbook a příslušenství Bluetooth vypnul a znovu zapnul, a pokud problém přetrvává, aby poslal zprávu o problému (stejně, jak mi to řekl účet na Twitteru).

Měli jste na svém Pixelbooku nějaké problémy s Bluetooth nebo související problémy? Dejte nám o nich vědět v sekci komentářů níže.

Google

Mějte přehled o novinkách z centrály Google. Buďte první, kdo se dozví o plánech pro Android, Google Plus, Google Apps a další!

Google Chrome

Google Chrome, dostupný pro Windows, Mac a Linux, je nejrozšířenějším desktopovým prohlížečem na světě. Od svého spuštění v roce 2008 se Chrome rozšířil na Android, iOS a je základem cloudového operačního systému.

Jsem spisovatel se zkušenostmi v oblasti IT a vývoje pro Android. Sledujte mě na Twitteru a přečtěte si moje toulky o technice a pošlete mi e-mail na adresu [email protected] Tipy jsou vždy vítány.

Příslušenství Amazon Basics USB-CNabíjecí dok smartphonu USB-C

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment