Google přidává vyhrazené IP adresy Hangouts Meet pro stanovení priority sítě

Vzhledem k tomu, že klasická verze Hangouts bude koncem tohoto roku ukončena, Google jde plnou parou kupředu ve vytváření plnohodnotného řešení pro videokonference z Hangouts Meet. Nejnovější funkce zaměřená na podniky spočívá v tom, že Google přidává pevné IP adresy pro službu G Suite.

To pomáhá při konfiguraci a optimalizaci sítě a také přístupu k firewallu:

Otevřete porty Meet® TCP a UDP pro Meet IPsVyhněte se tunelování nebo DPI pro Meet IPsSnižte latenci tím, že pro provoz Meet poskytnete nejkratší možnou cestu k internetu

Rozsahy IP adres pro seznam povolených mediálních serverů Hangouts Meet® jsou uvedeny níže, zatímco Google poznamenává, že provoz je zabezpečený a šifrovaný, takže „není třeba omezovat provoz na IP adresy G Suite“.

IPv4: 74.125.250.0/24IPv6: 2001:4860:4864:5::0/64

Mezitím mohou administrátoři a další síťoví operátoři pomocí těchto nových adres odejmout prioritu provozu Hangouts ze spotřebitelských účtů a služeb.

Hangouts Meet a klasická verze Hangouts přestanou 14. února 2019 používat starou IP adresu. Protože tato změna může narušovat předchozí optimalizaci sítě, kterou jste možná nastavili, doporučujeme tyto IP adresy použít jako součást vaší brány firewall a konfigurace sítě.

Další informace o službě Hangouts:

G Suite

Hangouts Meet

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment