Google stanoví závazky Chrome Privacy Sandbox

Privacy Sandbox je iniciativa společnosti Google pro vytváření soukromějšího webu a klíčovým aspektem je postupné ukončení podpory souborů cookie třetích stran v prohlížeči Chrome prostřednictvím alternativy zvané FLoC. Vzhledem k dosahu společnosti Google byla změna vždy sporná a dnes nabídla řadu závazků v oblasti Privacy Sandbox.

Zrodili se z britského Úřadu pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA), který začátkem tohoto roku oznámil vyšetřování Privacy Sandbox. Google říká, že „přivítal příležitost jednat s regulátorem s mandátem podporovat hospodářskou soutěž ve prospěch spotřebitelů.滭/p>

Závazky se týkají toho, jak bude Google navrhovat a implementovat návrhy Privacy Sandbox a nakládat s daty uživatelů. Na vysoké úrovni jsou tři chapadla.

Konzultace a spolupráce: V rámci prvního závazku bude Google i nadále informovat webový/reklamní ekosystém a britský regulátor o 渢timelines, změnách a testech během vývoje návrhů Privacy Sandbox. To zahrnuje řešení problémů a vývoj parametrů 渁chtivosti pro testování nových návrhů.滭/p>

Žádná výhoda dat pro reklamní produkty Google: Vzhledem k tomu, že Google má jak reklamní činnost, tak je hlavním dodavatelem prohlížečů, zavazuje se společnost k následujícímu:

Reklamní produkty nebudou mít přístup k synchronizované historii procházení Chromu (nebo datům z jiných produktů Google pro uživatele), aby mohly sledovat uživatele, aby mohli cílit nebo měřit reklamy na webech po celém webu. Reklamní produkty také nebudou mít přístup k synchronizované historii procházení Chromu nebo Google Analytics majitelů stránek. účty ke sledování uživatelů pro cílení a měření reklam na našich vlastních stránkách, jako je Vyhledávání Google.

Společnost dříve uvedla, že nebude vytvářet ani používat alternativní identifikátory, tj. nahrazování souborů cookie třetí strany ke sledování jednotlivců na webu.

Bez sebepreferencí: Privacy Sandbox nebude poskytovat preferenční zacházení nebo výhody reklamním produktům společnosti Google nebo vlastním webům společnosti Google.澛燑/p>

Britský regulátor věří, že závazky budou fungovat, a přijímá připomínky od širšího odvětví do 8. července před dokončením. Kontaktní pokyny jsou k dispozici zde.

Celkově lze říci, že prozatímní názor CMA je takový, že navrhované závazky by společně řešily obavy o hospodářskou soutěž, které CMA identifikovala v souvislosti s návrhy na ochranu soukromí, a poskytly by pevný základ pro CMA, ICO a třetí strany k ovlivnění budoucí vývoj návrhů Google, aby bylo zajištěno, že bude dosaženo účelu závazků.

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Leave a Comment