Google testuje automatické nahrávání hovorů pro neznámá telefonní čísla

Google

Začátkem tohoto roku přidal Google do aplikace Google Phone ve vybraných regionech funkce nahrávání hovorů a přepisu. A nyní společnost testuje funkci „Always Record“, která uživatelům umožňuje automaticky nahrávat konverzace s neznámými volajícími nebo konkrétními telefonními čísly.

Nastavení „Vždy nahrávat“, které bylo poprvé předáno vývojářům XDA od tipéra, se zavádí pro vybrané uživatele s přístupem k funkci nahrávání hovorů Google Phone. Místní a federální zákony o nahrávání konverzací se v jednotlivých regionech liší a několik států USA vyžaduje, aby všichni účastníci hovoru před nahráváním souhlasili, a proto se dostupnost této funkce v jednotlivých regionech liší. Google bohužel neupřesnil, které regiony podporují nahrávání hovorů a většina zařízení, která jej podporují, je od Nokie nebo Xiaomi.

Chcete-li zkontrolovat, zda je na vašem zařízení k dispozici nahrávání hovorů, otevřete nastavení aplikace Google Phone a vyhledejte kartu „Nahrávání hovorů“. Aktivujte funkci pro nastavení nahrávání hovorů. Pokud je na vašem zařízení k dispozici nová funkce automatického nahrávání, měla by se v nastavení „Nahrávání hovorů“ zobrazit část „Vždy nahrávat“.

Když poprvé povolíte nahrávání hovorů, vyskakovací okno vám řekne, že „mnoho jurisdikcí vyžaduje pro takové nahrávání souhlas obou stran“ a že „je na vás, abyste se řídili zákony o nahrávání konverzací“. Zní to jako dobrá rada, i když většinou skončíte u nahrávek robocallerů a pochybuji, že jim záleží na tom, aby byli nahráni.

Získejte ji na Google Play

Zdroj: XDA Developers přes Engadget

Leave a Comment