Google vydává finální náhled Androidu Q s beta 6

Společnost Google dnes zveřejnila finální náhled Androidu Q předtím, než se koncem tohoto čtvrtletí začne zavádět na spotřebitelská zařízení Pixel. Android Q Beta 6 je „kandidát na vydání pro závěrečné testování“ a přináší více vylepšení gest.

Klepnutím na ikonu ozubeného kola vedle položky „Navigace gesty“ se otevře posuvník se čtyřmi přírůstky v rozsahu od 淟ow do 淗igh. Google varuje, že „vyšší citlivost může být v rozporu s gesty aplikací podél okrajů obrazovky“.

Mezitím mohou vývojáři aplikací využít limitu až 200 dpi vertikálního vyloučení aplikace pro gesto Zpět, aby zajistili „spolehlivý a konzistentní provoz“. Je ideální pro aplikace, jako jsou klienti pro streamování videa, které obsahují posuvníky nebo jiné podobné prvky uživatelského rozhraní, které jsou na samém okraji obrazovky. Tato výhoda umožňuje Androidu Q ignorovat určité části aplikace, které jsou pravděpodobně v konfliktu s gestem zpět.

android-q-back-sensitivity-1 android-q-back-sensitivity-2

Vývojáři testující aplikace a koncoví uživatelé mohou očekávat zážitek „velmi blízký chování systému, které uvidíte v konečné verzi pro spotřebitele“. Po šesti beta verzích přichází Android Q oficiálně ve třetím čtvrtletí, přičemž Google dnes dodává, že zbývá „několik týdnů“.

Beta 6 (QPP6.190730.005) obsahuje srpnovou bezpečnostní opravu. Uživatelé mohou odesílat chyby prostřednictvím aplikace Android Beta Feedback, komunity Reddit nebo nástroje pro sledování problémů.

Systémové obrázky pro toto vydání Android Q Beta 6 jsou k dispozici pro Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a a Pixel 3a XL. Uživatelé mohou také nainstalovat jako OTA ručním stažením nebo programem Android Beta.

Android 10

Android Q Beta

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment