Google zobrazuje reklamy založené na AMP na běžných webových stránkách

S Accelerated Mobile Pages se Google rozhodl poskytovat rychlejší webové prostředí pro Android a iOS. Vývoj reklamy, která fungovala podobným způsobem, byl důležitým krokem k posílení přijetí, protože Google nyní zobrazuje reklamy AMP HTML na stránkách bez AMP.

To je způsobeno povahou open source, přičemž Google zaznamenal, že kód „pečlivě kontrolují správci projektu před sloučením“. Specifikace AMP již obsahuje několik standardních komponent uživatelského rozhraní pro reklamy, analytický rámec pro měření, systém detekce spamu a měření viditelnosti.

Takový proces také drasticky snižuje pravděpodobnost, že reklamy AMPHTML budou mít kód, který využívá zranitelnosti na úrovni čipové sady nebo vyčerpává CPU těžbou kryptoměn ze zařízení uživatelů.

Tato důvěryhodnost umožňuje vykreslovat AMPHTML do výkonnějšího prvku iframe stejného původu (oproti cross-origin), což vede k rychlejšímu načítání reklam. Inzerenti vidí lepší návratnost investic, zatímco majitelé stránek těží z vyšších příjmů. U druhé skupiny Google zaznamenal 0,87% nárůst zobrazení v jednom experimentu.

Reklama AMPHTML na stránce Accelerated Mobile Page ve srovnání se stejnou reklamou na běžné stránce poskytuje lepší míru prokliku a lepší viditelnost. Více než třetina reklam zobrazovaných na stránkách AMP, které inzerentům poskytují přístup k více než 1 miliardě zobrazení za den v prémiovém inventáři, využívá reklamy AMP HTML.

Google má také případovou studii o tom, jak si obsahové reklamy vytvořené v AMPHTML vs. HTML5 vedou na AMP oproti běžným stránkám.

Jednoduchý přechod ze standardní stránky HTML na stránku AMP (se stejnou reklamou HTML5) vedl ke zvýšení CTR o 26 procent. Přesun na stránku AMP s reklamami AMP HTML vedl k dalšímu nárůstu CTR o 48 procent.

Accelerated Mobile Pages

Google Ads

Šéfredaktor. Zajímají mě detaily společností Google a Alphabet. Tipy/diskuse: [email protected]

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment