Hlavní události: Urovnání soudního sporu Google+, datum uvedení Pixelu 5

V hlavních příbězích tohoto týdne: Google zasílá oznámení o urovnání hromadné žaloby na Google+, Pixel 5 mohl uniknout datum uvedení na trh, OnePlus škádluje HydrogenOS založený na Androidu 11 a další.

Ti, kteří jsou součástí třídy soudních sporů, úplná definice je uvedena níže, ale zkrácená verze znamená, že kdokoli s účtem Google+ mezi 1. lednem 2015 a 2. dubnem 2019 by měl mít možnost přejít na uvedený web a podat svůj nárok. Pokud do této skupiny patříte, můžete se do 8. října rozhodnout uplatnit nárok, odhlásit se z vyrovnání nebo podat námitku.

Tento týden Google konečně zabalil Pixel 4a, více než dva měsíce poté, co jsme původně očekávali jeho spuštění. Ve svém oznámení Google nazývá Pixel 4a „užitečným telefonem Google za užitečnou cenu“ a je těžké diskutovat o tomto tvrzení, soudě podle prvních recenzí.

Po Pixelu 4 je to druhý telefon s novým Google Assistant. Rozpoznávání řeči a porozumění jazyku na zařízení umožňují rychlejší příkazy. To vám zase umožňuje procházet aplikace a provádět určité akce bez použití rukou. Můžete například vyhledávat ve Fotkách Google a po nalezení správného obrázku jej odeslat kontaktu prostřednictvím hlasu. Kromě angličtiny nyní funguje také v němčině, francouzštině, španělštině a italštině.

I když je formální odhalení Pixelu 4a po mnoha zpožděních hodně vzrušující, naše oči jako vždy hledí dopředu na další vydání. V původní verzi oznámení společnosti Google France o Pixel 4a bylo zjištěno, že společnost zahrnula datum, kdy by měly být Pixel 4a (5G) a Pixel 5 uvedeny na trh 8. října.

Tato událost 8. října by s největší pravděpodobností byla plnohodnotnou hardwarovou událostí Made by Google, která by Googlu sloužila jako příležitost ke spuštění jejich nadcházejícího hardwarového klíče pro Android TV a také nedávno škádleného nástupce Google Home.

Fanoušci OnePlus získali svůj první pohled na Android 11 tento týden, protože společnost oznámila nadcházející aktualizaci svého exkluzivního systému HydrogenOS v Číně. Zatímco úplné detaily aktualizace by měly být odhaleny 10. srpna, OnePlus strávil tento týden škádlením nových funkcí ve své aktualizaci Android 11, jako je vylepšený tmavý režim.

OnePlus také ukazuje několik designů pro svůj vždy zapnutý displej, další opožděnou funkci, kterou uživatelé požadují roky. Jak bylo vidět dříve, existuje zde několik elegantních a jedinečných designů, ale také některé tradičnější možnosti, které hrají s analogovými a digitálními ciferníky.

Na druhé straně zpráv OnePlus se nyní ukázalo, že společnost zabývající se chytrými telefony uzavřela dohodu s Facebookem. Konkrétně jeho telefony, počínaje OnePlus 8, mají Facebook App Installer, Facebook Services a Facebook App Manager předinstalované tak, že je nelze odinstalovat, pouze zakázat.

S těmito nainstalovanými a aktivními aplikacemi si můžete všimnout, že aktualizace pro Facebook aplikace mohou přicházet prostřednictvím této služby namísto Obchodu Play. Můžete si také všimnout, že tyto služby spotřebovávají malé kousky dat, i když se nepoužívají, což je trochu znepokojivé vzhledem k tomu, že nevíte, jaká data se odesílají zpět na Facebook.

Získejte nejlepší příběhy tohoto týdne pro Android a Google.

Kyle je autor a výzkumník pro , se zvláštním zájmem o produkty Made by Google, Fuchsia a Stadia.

Máte tip nebo si chcete popovídat? Twitter nebo e-mail. [email protected]

Nejlepší ChromebookyRecenze Nest Wifi

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment