Viděli jste některé naše recenze o chytrých žárovkách, slyšeli jste ve zprávách žvatlání o technologii chytré domácnosti a jste zvědaví, jestli to stojí za to. Čtěte dále, zatímco kontrolujeme GE Link Starter Kit a ukážeme vám, jak začít za pouhých 25 USD.

Co je GE Link Starter Kit?

Vstupem General Electric na trh s chytrými žárovkami je jejich stylově vypadající žárovka GE Link a GE Link Starter Kit je jejich cenově výhodná startovací sada inteligentních žárovek, která obsahuje dvě jejich chytré žárovky Link s můstkem Link smarthome pro vše v jednom. balíček, který vám osvětlení smarthome zprovozní za méně než deset minut.

Jak ekonomické je uspořádání? Startovací sada, původně za 50 dolarů, byla dobrá, ale ne výjimečná. Padesát babek za dvě chytré žárovky a systém rozbočovače není v žádném případě špatný obchod, ale systém Philips Hue Lux nabízí dvě chytré žárovky a rozbočovač za 80 dolarů (a má pravděpodobně lepší známost značky na trhu s chytrými žárovkami).

Nedávno však maloobchodníci snížili cenu sady GE Link Starter z 50 USD na rozmezí 25–30 USD. Sadu si můžete vyzvednout v Home Depot za 25 $ a na Amazonu za 37 $. Vzhledem k tomu, že samostatná žárovka GE Link stojí 15 USD u obou prodejců (i jinde), je nyní startovací sada úžasným obchodem; ve skutečnosti ušetříte 5 $ a získáte bezplatný rozbočovač v Home Depot a utratíte pouze o 7 $ více, než byste utratili za žárovky, když nakupujete na Amazonu.

Jediný skutečný háček je v tom, že rozbočovač Link (přestože má potenciál prostřednictvím budoucích aktualizací firmwaru tak učinit) nemůže ovládat jiné žárovky ZigBee a je omezen na žárovky GE Link (viz výše uvedené tři dostupné varianty).

reklama

To znamená, že samotné žárovky GE Link fungují dobře s jinými rozbočovači s podporou ZigBee, jako je systém Wink a systém Philips Hue, a na rozdíl od systému WeMo Smart LED Bulb od společnosti Belkin nejste ve skutečnosti uzamčeni pouze pomocí GE. Propojte systém a můžete žárovky používat s jinými systémy chytré domácnosti, pokud se rozhodnete pro upgrade. Sakra, i když si koupíte startovací sadu od Home Depot za aktuální cenu 25 $, můžete rozbočovač Link zahodit a používat chytré žárovky s jiným systémem aještě pořád ušetříte 5 USD oproti maloobchodní ceně nákupu dvou žárovek.

Pojďme se podívat na jejich instalaci a konfiguraci a také na to, jak je používat, jakmile budou připojeny k vaší síti.

Jak je nainstalujete a nakonfigurujete?

Rozbočovač GE Link je zařízení s certifikací Wink, a přestože je omezeno pouze na připojení k žárovkám GE Link, stále používá ovládací software Wink. Ve světle toho je prvním krokem stažení ovládacího softwaru Wink pro váš mobilní operační systém (iOS/Android).

Zapojte modul Link hub do zásuvky v dosahu vašeho Wi-Fi routeru (kontrolka bude blikat světle fialovou barvou, když hledá síť a čeká na kontrolu a aktualizaci firmwaru). Nechte hub na chvíli na pokoji a vraťte se do aplikace pro chytré telefony.

Přidání Link Hub

Spusťte aplikaci a buď se přihlaste ke stávajícímu účtu Wink, nebo (pravděpodobněji) vytvořte nový účet. Jakmile dokončíte jednoduchý proces registrace, budete přesměrováni na úvodní stránku aplikace Wink. Než budeme moci pokračovat, budeme muset do aplikace Wink přidat centrum odkazů.

Klepněte na velký znak „Přidat produkt“ +, poté vyberte „Hubs“ a v nabídce Hubs vyberte „Link Hub“. Aplikace vás vyzve, abyste postupovali v pěti krocích s užitečnými obrázky.

reklama

Proces je následující (a nastíněn výše na snímcích obrazovky). Zapojte rozbočovač Link (což jsme již udělali) a poté se připojte k samotnému rozbočovači otevřením ovládacích prvků Wi-Fi na vašem mobilním zařízení a výběrem sítě s názvem „QuirkySetup-XXXX“. K dokončení druhého kroku potřebujete krátké a dočasné připojení přímo k hubu: sdělit hubu Link, ke které síti se má připojit a jaké je heslo. Jakmile tento krok dokončíte a rozbočovač Link se bude moci sám úspěšně připojit k síti, obdržíte oznámení o úspěchu a dočasné připojení Wi-Fi se uzavře.

Přidání propojovacích žárovek

Nyní, když jsme propojili aplikaci, hub a větší síť dohromady, je čas přidat žárovky. Poté, co se zobrazí výše uvedená obrazovka úspěchu, a poté klepnete na „Hotovo“, aplikace vás automaticky přenese na obrazovku konfigurace nově přidaného centra.

Klepněte na „Přidat produkt“, vyberte „Světla“ ze seznamu dostupných možností a poté přejděte dolů, dokud neuvidíte „Připojit žárovku“.

V tuto chvíli jsme připraveni na žárovky. Vložte žárovky, které chcete spárovat, do příslušných objímek a ujistěte se, že jsou objímky vypnuté. Spárujeme vždy jednu žárovku a opakujeme následující postup.

Ujistěte se, že všechny nespárované žárovky jsou zhasnuté. Postupujte podle postupu průvodce, dokud nebudete vyzváni tlačítkem „Připojit nyní“. Jakmile se zobrazí obrazovka „Link Hub is ready“, můžete žárovku rozsvítit. Jakmile se připojí k rozbočovači, třikrát zabliká. V tu chvíli budete přeskočeni na ovládací panel „Lights + Power“, jak je vidět na posledním snímku obrazovky výše.

K tomu se dostaneme za chvíli, ale ještě musíme přidat druhou žárovku (a všechny doplňky, které jste si zakoupili). Na obrazovce „Lights + Power“ klepněte na tlačítko nabídky v levém horním rohu. Uvidíte modrou nabídku stejně jako tu, kterou jsme použili k přidání centra odkazů do aplikace Wink. Znovu stiskněte symbol „Přidat produkt“ + a opakujte celý postup popsaný výše, abyste přidali druhou žárovku.

Jak je používáte?

Nyní, když jsou světla připojena k náboji, je čas si je vyzkoušet. Nejviditelnějším způsobem interakce se světly je jednoduše je zapnout a vypnout, a to z ovládacího panelu Světla a napájení.

reklama

Klepnutím na každou jednotlivou žárovku ji můžete zapnout a vypnout, stejně jako stisknutím a podržením vyvolejte nabídku jemného ladění a ztlumte ji. Ve většině situací by se to však ukázalo jako trochu únavné, protože lidé obvykle seskupují světla do místností a různých konfigurací osvětlení. Vytvoření skupiny je však snadné, jak je vidět na snímcích výše: klepněte na „. . .“ nabídky v pravém horním rohu klepněte na symbol + a poté pojmenujte svou skupinu a vyberte, které ze svých světel do ní chcete přidat. Propojili jsme naše dvě žárovky GE Link dohromady, abychom vytvořili skupinu „Ložnice“, protože tam jsou instalovány.

Nyní můžete použít přesně stejné rozhraní, jaké máte pro jednotlivé žárovky pro všechny žárovky v dané skupině. To je významný krok vpřed oproti individuálnímu nastavování každé žárovky, ale stále to není zrovna snadné použití, které přichází s celou „scénou“, kterou získáte se systémem Philips Hue. Ale nebojte se, i když to není tak okamžitě zřejmé jako u systému Hue (tento systém je, spravedlivě řečeno, navržen speciálně pro žárovky a nic jiného), existuje způsob, jak nakonfigurovat něco jako systém scény Hue. .

Klepněte na ikonu nabídky v levém horním rohu a poté v dolní části podokna nabídky klepněte na ikonu „Zkratky“, jak je vidět níže.

Zadejte název své zkratky a poté klepněte na pole „Uskutečnit toto“ a vyberte, jaké jednotlivé světlo nebo skupinu chcete ovládat a co chcete, aby dělalo. Systém zkratek funguje dostatečně dobře, ale je tu jeden velmi malý zádrhel, kterého byste si měli být vědomi při konfiguraci věcí. Pokud vyberete skupinu namísto jednotlivých žárovek, jakákoli úroveň osvětlení, kterou určíte, bude použita pro všechny žárovky. Pokud chcete ovládat každou žárovku jednotlivě, musíte každou žárovku přidat do zkratky jednu po druhé a poté je upravit.

reklama

Mezi přímými odkazy v nabídce Světla a napájení (pro jednotlivé žárovky i skupiny) a přizpůsobitelným místním menu pro nastavení světelných scén je celý řídicí systém vysoce konfigurovatelný a uživatelsky přívětivý.

Dobrý, zlý a verdikt

Co k věci říci po testování světel a softwaru? Pojďme se podívat na dobré, špatné a verdikt.

Dobrý

 • Cenový bod. Za 25 $ zaplatíte méně za sadu 2 žárovky + náboj než za dvě chytré žárovky.
 • Žárovky vypadají super cool; cítili bychom se pohodlně, kdybychom je nechali holé viset na závěsných svítidlech.
 • Extrémně snadné nastavení; jak přiložená tištěná dokumentace, tak instalační aplikace jsou velmi jasné a snadno použitelné.
 • Rozbočovač Link Transformer-form-factor nezakrývá sousední elektrickou zásuvku.
 • Papírové pokyny v krabici jsou velmi jasné a aplikace Wink se snadno nastavuje a obsahuje systém nastavení řízený obrázkem.

The Bad

 • Link Hub může teoreticky podporovat další produkty Wink/ZigBee, ale v současnosti ne.
 • Přestože je software Wink velmi uživatelsky přívětivý, je trochu nepřehledný (slouží jako ovládací aplikace proVšechno Wink produkty nejen žárovky GE).

Verdikt

Náš seznam „Špatných“ je velmi krátký a má dobrý důvod. Startovací sada GE Link je díky nedávným snížením cen absolutně nejekonomičtějším způsobem, jak začít s chytrým osvětlením ve vaší domácnosti. Je nenáročný na peněženku, snadno se nastavuje a jedinou skutečně oprávněnou stížností, kterou k celé sadě máme, je to, že jsme zklamaní, že nám rozbočovač GE Link nedovoluje spárovat jiné chytré žárovky (jako je Cree Connected žárovky). Ani pak si však nemůžeme stěžovat, neboť uspořádání náboj + žárovky v kitu je ještě levnější než nákup dvou nových žárovek GE Link.

GE Link Starter Kit je přesně ten druh nízkonákladové/nízké sady, kterou bychom doporučili každému z našich přátel nebo rodiny, kteří mají zájem hrát si s chytrým osvětlením. Pokud to nenávidí a preferují tradiční osvětlení, vyjdou jen na 25 dolarů. Pokud se jim to líbí, mohou snadno upgradovat na větší a výkonnější systém a přitom stále používat své žárovky GE Link a v podstatě nemají na Link Hub žádné peníze. Je to nejjednodušší a cenově nejefektivnější způsob, jak si pohrát s chytrými žárovkami na dnešním trhu.

ČTĚTE DALŠÍ

 • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
 • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
 • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
 • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
 • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu