I/O ’19 naznačuje „rámec uživatelského rozhraní nové generace“ pro Android

V rámci přípravy na Google I/O 2019, jen něco málo přes týden, Google provedl desítky změn v plánu, většinou dodatků. Někdy se však dostanou detaily odstraněno z webu, což nám signalizuje, že možná Google zahrnul něco příliš brzy. Jeden takový odstraněný detail naznačuje, že Google může v blízké budoucnosti vydat „rámec uživatelského rozhraní nové generace pro Android“, možná na I/O.

V dnešní podobě má Šproch krátký životopis s jedinou větou, který co nejstručněji popisuje jeho roli ve společnosti Google.

Jim Sproch je vedoucí softwarový inženýr v týmu Android Toolkit ve společnosti Google.

Minulý týden byl však Šprochův popis daleko podrobnější a poskytl nám obrázek o tom, kde byl dříve zaměstnán. Ještě důležitější je, že byl odstraněn zajímavý detail o jeho současné práci ve společnosti Google (zdůraznění naší).

Jim Sproch je vedoucí softwarový inženýr v týmu Android Toolkit ve společnosti Google, kde buduje UI Framework nové generace pro Android. Před nástupem do společnosti Google spoluzaložil CourseRank (o rok později jej získal Chegg) a byl jedním z pěti inženýrů, kteří na Facebooku vybudovali jádro React.js. Jimův absolvent a bakalářský titul pochází z UC Berkeley, kde studoval elektrotechniku ​​a informatiku.

Mimo Flutter (což je spíše multiplatformní framework) jsme poprvé slyšeli o tom, že Google pracuje na Android UI Frameworku mimo to, k čemu měli vývojáři dlouho přístup.

Na loňském Google I/O představil tým Android Toolkit Android Jetpack, kolekci komponent a nástrojů, které pomáhají vývojářům psát lepší a čistší aplikace pro Android. Jedním ze čtyř hlavních aspektů Android Jetpack jsou komponenty uživatelského rozhraní, ačkoli mnoho z toho, co web Jetpack uvádí pod uživatelským rozhraním, již dlouho existuje pro vývojáře Androidu.

Není mnoho vodítek, jak bude tento framework nové generace vypadat, ale vzhledem ke zkušenostem Sprocha jako jednoho z hlavních inženýrů pro Facebook React.js má potenciál být velkým skokem pro vývoj uživatelského rozhraní Androidu. Pro ty, kteří neznají, React.js je rozhraní uživatelského rozhraní založené na JavaScriptu, které si získalo obrovskou popularitu, nejprve na webu a poté na mobilu s React Native. Podle průzkumu Stack Overflow Developer Survey z roku 2019 používá React.js více než 30 % profesionálních webových vývojářů.

Pokud má být tento rámec odhalen na letošním Google I/O a má-li toto sezení podat podrobnější přehled – což jsou velká „kdyby“, pak o tom můžeme udělat alespoň jeden rozumný odhad. rámec. Vzhledem k tomu, že samotný popis deklarativních vzorů uživatelského rozhraní konkrétně zmiňuje Kotlin a vlastní spřízněnost Android Jetpack s Kotlinem, je pravděpodobné, že tento rámec uživatelského rozhraní výrazně využije Kotlin.

Kromě těchto dvou rad se pravděpodobně o tomto údajném rozhraní Android UI Framework nové generace nedozvíme až do příštího týdne Google I/O. Ale ani tak není zaručeno, že se toho letos dočkáme.

Nejnovější zprávy pro Android. Získejte nejnovější informace o aplikacích, operátorech, zařízeních a dalších!

Kyle je autor a výzkumník pro , se zvláštním zájmem o produkty Made by Google, Fuchsia a Stadia.

Máte tip nebo si chcete popovídat? Twitter nebo e-mail. [email protected]

Nejlepší ChromebookyRecenze Nest Wifi

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment