Při instalaci aplikace na terminálový server, protože aplikaci bude používat více lidí najednou, existuje ve skutečnosti speciální metoda, kterou byste měli aplikace nainstalovat. Zde jsou dva způsoby, jak to udělat správně.

Poznámka: Toto je součást naší probíhající série výuky základů správy IT a nemusí platit pro každého.

Metoda příkazového řádku

První metoda, kterou můžeme použít, zahrnuje příkazový řádek. Budete muset změnit svůj uživatelský režim na režim instalace pomocí následujícího příkazu:

Změnit uživatele / nainstalovat

V tomto okamžiku můžete pokračovat a bezpečně nainstalovat aplikaci, ale jakmile je aplikace nainstalována, nezapomeňte se vrátit zpět do režimu spuštění, můžete tak učinit spuštěním následujícího příkazu:

Změnit uživatele / Provést

Metoda GUI

Pokud si myslíte, že se zapomenete přepnout zpět do režimu provádění, nebo se vám možná nelíbí příkazový řádek, můžete vždy udělat to samé pomocí GUI. Chcete-li začít, otevřete ovládací panel

reklama

Přepněte do zobrazení malé ikony a vyhledejte Instalovat aplikaci na serveru vzdálené plochy, poklepejte na ni

Nyní můžete jednoduše projít dalším, dalším, průvodcem stylem dokončení, který vám pomůže aplikaci nainstalovat.

Proč to musím udělat?

Když před instalací aplikace použijete 渃hange user /install, ve skutečnosti vytvoříte soubory .ini pro aplikaci v systémovém adresáři. Tyto soubory se používají jako hlavní kopie pro soubory INI specifické pro uživatele. Po instalaci aplikace, když zadáte 渃hange user /execute澛, vrátíte se ke standardnímu mapování souboru .ini. Při prvním spuštění aplikace vyhledá v domovském adresáři své soubory INI. Pokud soubory INI nejsou nalezeny v domovském adresáři, ale jsou nalezeny v systémovém adresáři, Terminálová služba zkopíruje soubory INI do domovského adresáře a zajistí, že každý uživatel bude mít jedinečnou kopii souborů INI aplikace. Každý uživatel by měl mít jedinečnou kopii souborů INI pro aplikaci. Tím se zabrání případům, kdy by různí uživatelé mohli mít nekompatibilní konfigurace aplikací.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu