Android má některé výkonné nástroje pro usnadnění, které mohou usnadnit používání smartphonu. „Hlasový přístup“ je ten, který vám může pomoci, pokud máte potíže s manipulací s dotykovou obrazovkou. Ukážeme vám, jak to udělat, aby to fungovalo, jen když budete hledat.

Co je to „Hlasový přístup“?

„Voice Access“ je aplikace pro usnadnění přístupu pro Android, která lidem umožňuje používat svůj hlas k otevírání aplikací, procházení uživatelského rozhraní a upravování textu. Je zaměřena na lidi, kteří mohou mít potíže s používáním prstů k ovládání dotykové obrazovky.

Umí základní věci, které byste očekávali, ale je tu také mnoho pokročilejších věcí. Zde je krátké video, které ukazuje, co umí.

Můžete vidět, jak jeho možnosti přesahují pouhé otevírání aplikací. Může ovládat mnoho věcí na obrazovce a dokonce za vás posouvat. Hlasový přístup se od Asistenta Google liší v tom, že nemusíte být konverzační. Místo toho, abyste řekli „otevřená předplatná“, jednoduše řeknete „předplatné“.

reklama

Hlasový přístup můžete používat několika způsoby v závislosti na tom, jak moc jej potřebujete. Hlasový přístup lze poslouchat, kdykoli je zapnutá obrazovka, lze jej spustit ručně pomocí zkratky nebo aktivovat příkazem Asistenta Google.

Ukážeme vám funkci nazvanou „Detekce pohledu“, díky které bude poslouchat, když se aktivně díváte na displej.

PŘÍBUZNÝ: Jak změnit velikost textu, ikon a dalších v systému Android

Jak povolit detekci pohledů pomocí hlasového přístupu

V době psaní článku v červnu 2021 je detekce pohledu ve verzi beta. Budete se muset přihlásit k beta verzi v Obchodě Google Play. Chcete-li tak učinit, navštivte záznam v Obchodě Play pro Hlasový přístup a na kartě Programu beta vyberte „Připojit se“.

Zapojte se do beta programu.

Nyní budete muset počkat několik minut na aktualizaci aplikace. Poté jsme připraveni začít. Při prvním spuštění aplikace budete požádáni o její zapnutí v Nastavení usnadnění. Klepněte na „OK“.

Udělte oprávnění k usnadnění přístupu k hlasu.

V Nastavení usnadnění najděte „Hlasový přístup“.

V Nastavení usnadnění najděte „Hlasový přístup“.

Přepněte přepínač do polohy „Použít hlasový přístup“.

Přepněte přepínač do polohy „Použít hlasový přístup“.

Budete požádáni o povolení některých poměrně velkých oprávnění, která jsou nezbytná pro výkonné funkce hlasového přístupu. Pokud s tím souhlasíte, klepněte na „Povolit“.

Pokud souhlasíte s oprávněními, klepněte na „Povolit“.

Nyní můžeme přejít do Nastavení hlasového přístupu, které se nachází na stejné obrazovce.

Přejděte do části Nastavení hlasového přístupu.

Přejděte úplně dolů do části „Nastavení“ a klepněte na „Další možnosti“.

Přejděte úplně dolů do části „Nastavení“ a klepněte na „Další možnosti“.

reklama

Ve spodní části uvidíte přepínač pro „Detekce pohledu“. Zapnout.

Ve spodní části uvidíte přepínač pro "Detekce pohledu." Zapnout.

Nyní, když je spuštěn Hlasový přístup, uvidíte v oblasti stavového řádku malou ikonu obličeje. Hlasové ovládání bude poslouchat váš hlas pouze tehdy, když detekuje vaši tvář při pohledu na obrazovku.

Dívám se na obrazovku / Nedívám se na obrazovku.

Pro každého, kdo spoléhá na hlasový přístup k ovládání svého smartphonu Android, je to skvělý malý trik. Nebudete se muset bát, že by aplikace poslouchala, když zařízení aktivně nepoužíváte. Další informace o tom, co dokáže hlasový přístup, najdete v úplném seznamu příkazů Google.

PŘÍBUZNÝ: Jak přidat funkce usnadnění do Google Chrome

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku