VLC obsahuje webové rozhraní, které můžete povolit pro přístup k přehrávači VLC z webového prohlížeče a ovládat přehrávání z jiného zařízení, které je zvláště užitečné pro PC s multimediálním centrem. VLC nabízí také mobilní webové rozhraní pro chytré telefony.

Webové rozhraní je ve výchozím nastavení vypnuté a uzamčené, musíte upravit soubor webového serveru檚 .hosts, jinak VLC zakáže všechna příchozí připojení z jiných zařízení.

Aktivace webového rozhraní

Chcete-li aktivovat webové rozhraní, klikněte na nabídku Nástroje ve VLC a vyberte Předvolby.

Klikněte na možnost Vše pod Zobrazit nastavení pro zobrazení pokročilých nastavení VLC. Přejděte dolů v seznamu pokročilých nastavení a vyberte Hlavní rozhraní pod záhlavím Rozhraní.

Klepnutím na zaškrtávací políčko Web povolíte rozhraní HTTP.

reklama

Uložte nastavení a restartujte VLC. Pokaždé, když spustíte VLC, webový server se spustí na pozadí Windows vás po restartu vyzve k povolení přístupu brány firewall VLC, což znamená, že webový server běží.

Kliknutím na následující odkaz nebo zasunutím jeho adresy do prohlížeče získáte přístup k webovému rozhraní VLC na místním počítači: http://localhost:8080/

Pokud používáte VLC 2.0.1, některé prvky webového rozhraní, zejména vyhledávací lišta — nemusí fungovat správně. Toto je chyba ve verzi 2.0.1, která není přítomna ve verzi 2.0.0 a byla opravena pro verzi 2.0.2. VLC 2.0.0 obsahuje nové webové rozhraní, které nahradí to staré, doufejme, že se v budoucích verzích dočká více lesku.

Povolení vzdáleného přístupu

Ve výchozím nastavení je webové rozhraní zcela uzamčeno a je omezeno na localhost, což znamená, že k němu můžete přistupovat pouze ze stroje, na kterém běží VLC. Pokud se pokusíte o přístup k serveru HTTP VLC z jakéhokoli jiného zařízení, zobrazí se vám chybová stránka 403 Zakázáno.

Chcete-li povolit přístup z jiných počítačů, musíte upravit soubor .hosts webového rozhraní. Tento soubor najdete v různých adresářích na různých operačních systémech:

  • Okna – C:Program Files (x86)VideoLANVLCluahttp (použijte 淧rogram Files místo 淧rogram Files (x86) v 32bitových verzích Windows.)
  • Mac OS X – /Applications/VLC.app/Contents/MacOS/share/lua/http/.hosts
  • Linux – /usr/share/vlc/lua/http/.hosts

Chcete-li tento soubor upravit ve Windows, musíte otevřít Poznámkový blok nebo jiný textový editor jako správce. Přejděte do složky uvedené výše a v dialogovém okně Otevřít Poznámkový blok vyberte možnost 淎ll Files a zobrazte soubor .hosts.

reklama

Můžete odkomentovat poslední dva řádky (chcete-li odkomentovat řádek, odstraňte # na začátku řádku), abyste umožnili přístup ze všech IP adres, ale soubor poznamenává, že to není zcela bezpečné. Můžete také povolit rozsah IP adres nebo zadat IP adresu každého dalšího zařízení, které zde chcete povolit (každou IP adresu přidejte na samostatný řádek).

Uložte soubor a po provedení změny restartujte VLC.

Používání webového rozhraní

Zapojte http://123.456.7.89:8080 do webového prohlížeče na povoleném počítači nebo chytrém telefonu a zobrazte webové rozhraní VLC. Nahraďte ?23.456.7.89 v adrese IP adresou počítače se systémem VLC.

Pokud potřebujete zjistit IP adresu svého počítače, můžete použít příkaz ipconfig v okně příkazového řádku. Pod názvem svého připojení vyhledejte řádek IPv4 Address.


Chcete-li také přistupovat k webovému rozhraní VLC přes internet namísto vaší místní sítě, musíte přesměrovat porty na vašem routeru.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad
  • › Jak přizpůsobit poličku na Chromebooku