Někdy jste uprostřed produktivní relace ve Windows 10, ale musíte se odhlásit nebo restartovat počítač. Normálně může být nutné zahájit relaci znovu. Ale díky rychlé změně v Nastavení si systém Windows zapamatuje a automaticky znovu spustí vaše nestarší aplikace, když se znovu přihlásíte. Zde je návod, jak to nastavit.

Nejprve otevřete Nastavení systému Windows. Chcete-li tak učinit, klikněte na nabídku Start a vyberte malou ikonu ozubeného kola nebo stiskněte Windows+i na klávesnici.

V „Nastavení“ klikněte na „Účty“.

V Nastavení systému Windows klikněte na „Účty“.

V části „Účty“ klikněte na postranním panelu na „Možnosti přihlášení“.

V Nastavení systému Windows klikněte na postranním panelu na „Možnosti přihlášení“.

V možnostech přihlášení přejděte na stránce dolů, dokud neuvidíte možnost „Restartovat aplikace“. Přepněte přepínač těsně pod ním, dokud nebude nastaven na „Zapnuto“.

V možnostech přihlášení kliknutím na přepínač vedle položky „Restartovat aplikace“ tuto funkci zapněte.

Poté zavřete Nastavení.

Při příštím odhlášení a opětovném přihlášení se automaticky znovu načte to, co Microsoft nazývá vaše „restartovatelné aplikace“. Je na vývojářích aplikací, aby své aplikace restartovali, takže to nemusí fungovat se všemi aplikacemi. Zahrnuje však moderní aplikace Windows 10 napsané pro platformu UWP – která zahrnuje všechny aplikace poskytované v Microsoft Store – a také moderní prohlížeče.

Starší aplikace (které používají rozhraní Win32 API) napsané pro verze Windows starší než Windows 8 se nemusí automaticky restartovat. Přesto je velmi šikovný!

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google