VirtualBox dokáže spouštět virtuální stroje z USB flash disků, což vám umožňuje zavést živý systém Linux nebo nainstalovat operační systém ze zaváděcího zařízení USB. Tato možnost je dobře skrytá.

Vzhledem k tomu, že tato možnost není v rozhraní zobrazena a vyžaduje určité přepracování, nemusí vždy fungovat dokonale. Fungovalo to dobře s Ubuntu 14.04 na hostiteli Windows, ale nebuďte překvapeni, pokud narazíte na problémy s některými konfiguracemi.

Bootování z USB na hostiteli Windows

PŘÍBUZNÝ: 10 VirtualBox triků a pokročilých funkcí, o kterých byste měli vědět

Budeme používat skrytou funkci ve VirtualBoxu, která umožňuje nezpracovaný přístup k jednotkám. Tato funkce není k dispozici v rozhraní VirtualBoxu, ale je součástí příkazu VBoxManage. Před zahájením tohoto procesu se ujistěte, že máte ve svém systému nainstalovaný VirtualBox.

Nejprve k počítači připojte jednotku USB obsahující operační systém, který chcete zavést. Stiskněte klávesu Windows + R, do dialogového okna Spustit zadejte diskmgmt.msc a stisknutím klávesy Enter otevřete okno Správa disků.

V okně Správa disků vyhledejte jednotku USB a poznamenejte si její číslo disku. Například zde je USB disk Disk 1.

Nejprve zavřete všechna otevřená okna VirtualBoxu.

reklama

Dále otevřete příkazový řádek jako správce. Ve Windows 7 otevřete nabídku Start, vyhledejte Příkazový řádek, klikněte pravým tlačítkem na zástupce Příkazový řádek a vyberte Spustit jako správce. V systému Windows 8 nebo 8.1 stiskněte klávesu Windows + X a klikněte na Příkazový řádek (administrátor).

Zadejte následující příkaz do okna příkazového řádku a stiskněte klávesu Enter. Tento příkaz se změní na výchozí instalační adresář VirtualBoxu. Pokud jste nainstalovali VirtualBox do vlastního adresáře, budete muset nahradit cestu k adresáři v příkazu cestou k vašemu vlastnímu adresáři VirtualBox:

cd %programfiles%OracleVirtualBox

Do okna příkazového řádku zadejte následující příkaz, nahraďte # číslem disku, který jste našli výše, a stiskněte Enter.

Vnitřní příkazy VBoxManage createrawvmdk -název souboru C:usb.vmdk -rawdisk \.PhysicalDrive#

C:usb.vmdk můžete nahradit libovolnou cestou k souboru, kterou chcete. Tento příkaz vytvoří soubor disku virtuálního počítače (VMDK), který ukazuje na fyzickou jednotku, kterou vyberete. Když načtete soubor VMDK jako jednotku do VirtualBoxu, VirtualBox skutečně přistoupí k fyzickému zařízení.

Dále otevřete VirtualBox jako správce. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce VirtualBox a vyberte Spustit jako správce. VirtualBox má přístup pouze k základním diskovým zařízením s oprávněními správce.

Vytvořte nový virtuální stroj kliknutím na tlačítko Nový a projděte průvodcem. Po zobrazení výzvy vyberte operační systém na jednotce USB.

reklama

Když budete požádáni o výběr pevného disku, vyberte Použít existující soubor virtuálního pevného disku, kliknutím na tlačítko vyhledejte soubor a přejděte k němu – to je C:usb.vmdk, pokud jste nevybrali vlastní cestu. .

Spusťte virtuální počítač a měl by zavést operační systém z vašeho USB disku, stejně jako byste jej spouštěli na normálním počítači.

Pamatujte, že zařízení USB musí být prvním pevným diskem ve vašem virtuálním počítači, jinak se z něj VirtualBox nespustí. Jinými slovy, nemůžete jednoduše vytvořit standardní virtuální stroj a připojit USB zařízení později.

Pokud chcete nainstalovat operační systém z jednotky USB, budete muset později přidat pevný disk z okna nastavení virtuálního počítače. Ujistěte se, že jednotka USB je prvním diskem v seznamu.

Hostitelé pro Linux a Mac

Proces je v zásadě stejný na hostitelských systémech Linux a Mac. K vytvoření souboru představujícího nezpracovaný disk budete muset použít stejný druh příkazu VBoxManage, ale budete muset zadat cestu k diskovému zařízení na vašem systému Linux nebo Mac.

Wiki Open Foam má několik tipů a řešení, která vám mohou pomoci přizpůsobit tento proces hostitelům Linux nebo Mac. Pomoci může také část Použití nezpracovaného hostitelského pevného disku z hostující sekce v oficiální dokumentaci VirtualBoxu.


Bootování ze standardního souboru ISO je stále nejpodporovanějším způsobem instalace – nebo jen spuštění – operačního systému ve VirtualBoxu nebo jiných programech virtuálních strojů. Pokud je to možné, měli byste si stáhnout soubory ISO a používat je místo toho, abyste si pohrávali s USB disky.

reklama

Pokud místo VirtualBoxu používáte VMware, zkuste použít Plop Boot Manger ke spuštění z USB ve VMware.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad
  • › Jak přizpůsobit poličku na Chromebooku
  • › Jak někoho odblokovat na Snapchatu