Google Street View je skvělý způsob, jak vidět mapu z pohledu první osoby. Můžete to použít k vyhledání adresy, virtuální prohlídce památek nebo k cestování v čase pomocí historických dat Street View.

Jak zobrazit staré snímky Street View

Google aktualizuje svá data Street View každých pár let v mnoha oblastech a starší snímky Street View si můžete prohlédnout pomocí desktopové verze Map Google. Chcete-li to provést, přejděte ve webovém prohlížeči na počítači na adresu maps.google.com (na smartphonu to nebude fungovat).

Nyní vyvolejte Street View kliknutím a přetažením ikony Street View (obrázek níže) a poté ji uvolněte, když umístíte kurzor na ulici nebo silnici. Můžete také kliknout na místo a poté znovu kliknout na miniaturu Street View, která se zobrazí ve spodní části obrazovky.

Tlačítko kliknutí a přetažení Google Street View

Chcete-li zobrazit historické snímky Street View, podívejte se do pravého horního rohu Map Google. Pokud jsou k dispozici starší snímky Street View, uvidíte v tomto poli ikonu hodin se šipkou dolů.

Zobrazit staré snímky Street View

Kliknutím na šipku zobrazíte snímky pořízené týmy Street View v minulosti. Kliknutím a přetažením posuvníku se můžete pohybovat vpřed a vzad v čase. Můžete se pohybovat a měnit perspektivu a pohled se aktualizuje v reálném čase. Kliknutím na zachycený obrázek jej zobrazíte na celé obrazovce.

Přetažením posuvníku zobrazíte staré nebo nové snímky Street View

reklama

Chcete-li se vrátit k současnému zobrazení Street View, přetáhněte posuvník úplně doprava a znovu klikněte na obrázek.

Některé oblasti jsou obsluhovány lépe než jiné

Mapy Google jako služba mají jedny z nejlepších (pokud ne nejlepší) pokrytí ve světě se stále se rozšiřující mezipamětí dat Street View. Místo, kde žijete, v konečném důsledku rozhoduje o tom, kolik historických dat Street View budete mít k dispozici.

Ulice kolem Mountain View v Kalifornii, kde sídlí Google, mají data Street View z roku 2007, kdy byla služba poprvé spuštěna. V následujících letech bylo přidáno mnoho měst a tras, ačkoli velká část snímků z konce 21. století má nízké rozlišení ve srovnání s moderními daty Street View.

Pokud v zobrazení Street View nevidíte ikonu hodin s rozbalovací šipkou, znamená to, že se díváte na jediný průchod, který tým Street View provedl.

Nejsou k dispozici žádná historická data Street View

Udělejte více s Mapami Google

Mapy Google jsou úžasným zdrojem, ať už plánujete výlet nebo se nudíte o polední přestávce. Můžete jej použít k vytvoření vlastních map nebo k plánování výletu s více cíli a ke všemu máte přístup na svém smartphonu.

Můžete jej dokonce použít ke sledování vašich přátel a rodiny.

PŘÍBUZNÝ: Jak najít svou rodinu a přátele pomocí Map Google

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku