Produkty Apple s vysokými hodnotami prodeje a dalšího prodeje byly vždy oblíbeným cílem zlodějů – o nic víc než iPhone. Pojďme se podívat na některé kroky, které můžete podniknout, abyste ochránili svůj iPhone před zloději.

Když chráníte svůj iPhone, opravdu chcete udělat tři věci:

  • Udělejte z toho méně lákavý cíl
  • Zabraňte zlodějům v přístupu k vašim datům nebo v možnosti je dále prodávat
  • Zabraňte tomu, abyste byli příliš nepohodlní

Zatímco váš iPhone může být ukraden kdekoli, turisté (a turistické hotspoty) jsou hlavními cíli. Je mnohem pravděpodobnější, že budete ohroženi, když budete sedět v kavárně v Paříži ve Francii, než když budete dělat cokoli, co lidé dělají v Paříži, Maine.

Udělejte ze svého iPhone méně lákavý cíl

Vaším prvním krokem je pokusit se zajistit, aby váš iPhone nebyl ukraden, a existuje několik kroků, které můžete podniknout, abyste z toho svého udělali méně lákavý cíl.

Zamaskujte to

Nejjednodušší způsob, jak ochránit svůj iPhone, je zamaskovat ho vložením do obalu, aby se trochu změnil jeho vzhled (používám tento od Incipio). Staré telefony s Androidem jsou mnohem méně cenné a ve výsledku mnohem méně lákavé pro zloděje.

reklama

Výrobci Androidu dokonce kopírují „vlastnosti“, jako je zářez iPhone X, takže pokud používáte pouzdro, které na zadní straně skrývá logo Apple, většina lidí na dálku neuvidí, čím je váš telefon.

Možná budete chtít také přemýšlet o příslušenství, které používáte. Bez ohledu na to, jak moc svůj iPhone maskujete, použití zářivě bílých sluchátek Apple nebo AirPods vás stále může prozradit.

Nenechte to někde, kde to zloděj snadno získá

Aby vám zloděj ukradl telefon, musí se k němu dostat. Pokud to necháte někde, kde je to pro ně nepohodlnější, aby to vzali, je méně pravděpodobné, že to vezmou – zvláště pokud jsou kolem snazší cíle.

Pokud si například dáváte kávu v pařížské kavárně, nenechávejte svůj iPhone ležet na stole vedle vás. Pro zloděje je jednoduché odvrátit vaši pozornost a vyndat vám telefon zpod nosu.

Stejně tak je otevřenou pozvánkou nechat svůj iPhone vystrčený ze zadní kapsy džínů. Přední kapsy mohou být méně pohodlné, ale jsou výrazně bezpečnější.

Stejně tak je mnohem lepší držet telefon v uzavřené tašce na zip v kabelce na zip, než jej nechávat v kabelce, která sedí otevřená.

reklama

I když je nepravděpodobné, že někdy budete moci uložit svůj iPhone na místo, které je zcela bezpečné proti zlodějům, přemýšlejte trochu o tom, kde ho máte. Pokud je mimo váš dohled (nebo je váš zrak snadno odvrácen), pak to pravděpodobně není dobré místo. Pro zloděje je také velmi snadné otevřít batohy, aniž byste si toho všimli, takže je tam neskladujte.

Používejte jej na veřejnosti tak málo, jak je to možné

Zloděj nemůže ukrást váš iPhone, pokud neví, že jej máte. To znamená, že byste svůj iPhone měli používat co nejméně na veřejných prostranstvích nebo ve veřejné dopravě. Důvody jsou dvojí.

Za prvé, když budete mít svůj iPhone na veřejnosti, bude pro zloděje velmi snadné ukrást. Mojí matce někdo na kole vytrhl telefon z ruky, když šla kolem a telefonovala. Než stačila zaregistrovat, co se stalo, byl zloděj 50 metrů po silnici.

Zadruhé, i když zloděj neukradne váš iPhone přímo z vaší ruky, může vidět, kam jste ho položili, sledovat vás a o několik minut později jej ukrást. Na takové věci si dejte obzvlášť pozor ve veřejné dopravě. Pokud zloděj uvidí, že si dáváte telefon zpět do kapsy, může počkat na další zastávku, sebrat jej a odejít, než si vůbec uvědomíte, co se děje.

Ujistěte se, že nemají přístup k vašim datům, pokud je váš iPhone odcizen

Dalším krokem v zabezpečení vašeho iPhonu je zajistit, že v případě krádeže vašeho iPhonu se zloději nedostanou k vašim datům,

Zapněte funkci Najít můj iPhone

PŘÍBUZNÝ: Jak sledovat, deaktivovat a vymazat ztracený iPhone, iPad nebo Mac

Najít můj iPhone je opravdu užitečné, pokud ztratíte telefon. Je to méně užitečné, pokud je váš iPhone odcizen. Nejen, že policie nebude mít tendenci jednat podle vašeho tipu, ale pokud se pokusíte získat svůj telefon sami, můžete skončit mrtví. Vážně, nepokoušejte se vystopovat zloděje pomocí Find My iPhone.

reklama

To znamená, že to stále můžete dobře využít. Můžete použít Find My iPhone k vymazání a uzamčení telefonu, takže zloděj nejenže nebude mít vaše osobní data, ale nebude moci telefon prodat, protože kdo si ho koupí, nebude ho moci aktivovat.

Můžete také poslat zlodějům zprávu a zjistit, zda jsou připraveni vrátit váš „ostatní iPhone“ za poplatek „inder“. To má svá rizika, takže pokud se rozhodnete pro tuto možnost, buďte velmi opatrní. Pravděpodobně bude lepší, když svůj iPhone otřete a necháte to tak.

Použijte Touch ID nebo Face ID a silné heslo

Najít můj iPhone je skvělé, ale může vám chvíli trvat, než jej budete moci používat. Za hodinu nebo dvě, než se dostanete k počítači nebo jinému zařízení Apple, nechcete, aby se zloděj prohraboval vaším iPhonem a prohlížel si vaše věci. Nevím o tobě, ale mohl bys mě sakra vydírat věcmi, které najdeš na mém iPhonu!

Nejlepším odstrašujícím prostředkem je použití Touch ID nebo Face ID zálohované silným přístupovým kódem. Pokud se zloděj nemůže dostat do vašeho iPhone, nemůže o vás získat žádné šťavnaté detaily.

Udělejte si svůj iPhone pohodlnější pro výměnu

Posledním krokem, který můžete udělat, je ujistit se, že v případě odcizení telefonu nebudete mít příliš těžké získat náhradu a poté do něj své věci obnovit.

Pojistit to

Hodně cestuji, což znamená, že svůj iPhone – a také MacBook, fotoaparát a další cenné vybavení – vystavuji většímu riziku než většina lidí. Z tohoto důvodu jsem uzavřel seriózní pojistku, která pokrývá veškeré mé vybavení téměř na cokoliv. Můžu nechat svůj fotoaparát na vrcholu Mount Everestu a oni stejně zaplatí.

PŘÍBUZNÝ: Měli byste si koupit prodloužené záruky?

Pravděpodobně nepotřebujete pojistku ani zdaleka tak šílenou, ale pokud hodně cestujete nebo jste jen obecně neopatrní, stojí to za zvážení. Pořádná pojistka se rozhodně vyplatí víc než prodloužená záruka. Většina bezdrátových operátorů tyto pojistky nabízí, stejně jako některé běžné pojistky. Stojí to za zvážení, i když je to něco, co si vezmete jen na dovolené a pak to zrušíte.

Nezapomeňte to zálohovat

Pokud je váš iPhone odcizen, šance, že jej získáte zpět, je velmi malá. I když to nahlásíte policii, pravděpodobně mnoho neudělají. Nejdůležitější věcí je tedy zajistit, abyste neztratili žádná cenná nebo důležitá osobní data. A jediný způsob, jak to udělat, je záloha.

PŘÍBUZNÝ: Co potřebujete vědět o zálohování iPhone a iPad

Zapnutí zálohování na iCloudu je nejjednodušší způsob, jak zajistit, aby všechna důležitá data vašeho iPhonu byla zálohována do cloudu. Váš iPhone se bezproblémově zálohuje, kdykoli je připojen k Wi-Fi a nabíjí se, takže jen zřídka ztratíte více než několik hodin dat.

PŘÍBUZNÝ: Jak ušetřit místo v zálohování iCloud (a vyhnout se placení navíc)

Bohužel zdarma získáte pouze 5 GB úložiště na iCloudu. Některé můžete uvolnit, ale to znamená přinést nějaké oběti. Osobně doporučuji platit 0,99 $ měsíčně, abyste získali 50 GB prostoru. Případně můžete svůj iPhone zálohovat do iTunes každých několik týdnů a před velkými cestami – nebo dokonce během velkých cest, pokud si s sebou vezmete notebook.


Krádež telefonu není tak hrozná jako před několika lety, ale stále se stává. Dokud někteří lidé nepoužívají svůj iPhone s úplnými bezpečnostními funkcemi, stále existuje příležitost pro zloděje vydělat nějaké peníze. Pokud nemůžete zabránit krádeži vašeho iPhone, můžete alespoň minimalizovat škody.

Obrazový kredit: MeskPhotography/Shutterstock.com

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu