SeluGallego/Shutterstock

Pokud jste se dostali do karantény, abyste pomohli omezit šíření nového koronaviru, děkujeme! Abychom vám to oplatili, jsme tu, abychom vám pomohli zmírnit nudu celodenního pobytu doma. Zde je několik způsobů, jak co nejlépe využít svůj volný čas.

Sledujte vzdělávací obsah na YouTube

Pokud se rádi učíte nové věci, nemusíte hledat dál než na YouTube. Ano, stránka je také plná hudby a vtipných videí a zábavných pořadů. Je to však také skutečný zlatý důl zajímavého vzdělávacího obsahu.

Bez ohledu na to, jaké jsou vaše zájmy (geografie, psychologie, historie, filmová tvorba, psaní atd.), můžete si o tom najít kanál na YouTube, který vás naučí něco nového nebo zajímavého.

https://www.youtube.com/watch?v=videoseries

Zde je několik doporučení, jak začít:

  • Rychlokurs:Pravděpodobně nejlepší vzdělávací kanál na YouTube. Nabízí desítky rychlokurzů. Některé z našich oblíbených jsou Crash Course World History and Psychology.
  • TED-Ed: Krátká, dobře prozkoumaná, vzdělávací videa s nádhernou animací.
  • AsapSCIENCE: V krátkých videích rozebírá některé z nejobtížnějších aspektů vědy a techniky.
  • Kurzgesagt v kostce: Pečlivě prozkoumaná videa z oblasti vědy a obecného zájmu s jedinečným stylem animace.

Samozřejmě můžete také jen hledat na YouTube cokoli, co vás zajímá, a najdete mnoho videí a kanálů. Jakmile najdete nějaké, které chcete sledovat, můžete vytvořit frontu videí. Pak se jen posaďte, stiskněte Play a absorbujte všechny znalosti.

PŘÍBUZNÝ: Jak používat funkci fronty YouTube

Relaxujte s meditačními aplikacemi

Meditace v aplikacích Headspace a Smiling mind.

Někdy to může být stresující, když jste doma sami nebo obklopeni rodinou. Nepomáhají ani zprávy, které neustále chrlí nejhorší možné scénáře.

reklama

To nejlepší, co můžete pro své duševní zdraví udělat, je dát si pauzu a relaxovat. Využijte svůj volný čas doma k zahájení meditační praxe – zabere to jen asi 10 až 20 minut denně.

Doporučujeme aplikaci Smiling Mind (iPhone, Android) vyvinutou neziskovou organizací v Austrálii. Má jednoduché, denní vedené meditace a relaxační průvodce (jako skenování těla).

Vyzkoušet můžete také oblíbenou aplikaci Headspace (iPhone, Android), která aktuálně nabízí základní kurzy zdarma.

Osvojte si novou dovednost

Jedním z nejproduktivnějších způsobů trávení volného času je učení se něčemu novému. Můžete začít s novým koníčkem nebo zvládnout dovednost, kterou jste se vždy chtěli naučit.

Pokud se vám někde povaluje kytara, proč si ji nezvednout, nepodívat se na nějaké online tutoriály a konečně se naučit na ni hrát?

reklama

Můžete se naučit nové dovednosti pro váš pracovní i osobní život. Věnujte nějaký čas experimentování s novým softwarem, který by vám mohl pomoci v práci. Pokud byste se chtěli věnovat relaxačnímu koníčku, zkuste origami. Vše, co potřebujete, jsou pár listů papíru, pár videí na YouTube a trochu času na zabití.

https://www.youtube.com/watch?v=videoseries

Skupinové videohovory s přáteli a rodinou

Pět lidí ve skupinovém hovoru na tabletu a smartphonu.
Jablko

Pokud je váš systém podpory převážně offline, můžete jej přenést online. Tímto způsobem můžete zůstat v kontaktu se svou rodinou, blízkými přáteli, kolegy nebo terapeutem.

To vám usnadní přechod k pobytu doma. Věnujte nějaký čas zprávám svým přátelům a domluvte si pravidelné videohovory se svou nejbližší skupinou přátel a příbuznými.

PŘÍBUZNÝ: 6 nejlepších bezplatných aplikací pro videokonference

Podívejte se na knihy, které jste vždy chtěli číst

Ženské ruce drží hrnek čaje nad otevřenou knihou.
Dragon Images/Shutterstock

Téměř každý má seznam knih, které by četl, kdyby měl „jen čas!“ No, teď už ano! Jsi doma a nikam nejdeš.

Je ideální čas uvařit si čaj, kávu nebo horkou čokoládu a ztratit se v knize. Nejen, že si užijete objevování nových světů, ale čtení vám také pomůže zůstat v klidu.

Pokud si nejste jisti, co číst, můžete si procházet sbírky knih na Goodreads, podívat se na seznam nejprodávanějších na Amazonu nebo se podívat, jak vytvořit úžasný seznam četby.

PŘÍBUZNÝ: Jak si vytvořit úžasný seznam letní četby

Sledujte dokumentární filmy

Sekce dokumentů na Netflixu

Pokud vás nebaví číst, můžete se při sledování televize naučit něco nového. Existují desítky míst, kde můžete dokumenty sledovat online.

reklama

Dál než ke svým streamovacím službám se však opravdu nemusíte pouštět. Netflix, Hulu, Amazon Prime a HBO mají rozsáhlé sbírky dokumentárních filmů.

Sekce Dokumenty na Netflixu je skvělým místem, kde začít. To, co tam najdete, vás pravděpodobně pobaví na několik dní.

Spusťte online kurz

Toto je také ideální čas pro zahájení online kurzu, protože vyžadují čas i úsilí. Vyberte si cokoli, co vás zajímá, od toho, jak používat Photoshop, po učení nového jazyka nebo studium filozofie.

Na stránkách jako EdX a Coursera můžete také najít spoustu bezplatných úvodních kurzů. Samozřejmě můžete také zaplatit za účast na kurzech na webových stránkách, jako je Udemy.

PŘÍBUZNÝ: Jak se naučit Photoshop

Cvičte jógu

Konečně se můžete přihlásit nějaký čas na té jógové podložce! Váš věk nebo fyzická zdatnost zde nehraje roli. Začněte s 20 minutami denně, abyste si usnadnili cestu do toho.

V obchodech App a Google Play najdete mnoho aplikací a mnoho z nich je docela dobrých! Abyste mohli začít s jógou, nemusíte žádat o měsíční předplatné.

reklama

Doporučujeme Jógu s Adriene. Má více než šest milionů odběratelů, což z něj dělá jeden z nejoblíbenějších jógových kanálů na YouTube. Pokud s jógou začínáte, má sérii pro začátečníky.

Pokud se na to cítíte, má také 30denní jógovou výzvu.

Vaše cvičení volby

Pokud jóga není váš šálek čaje, můžete vyzkoušet různé druhy cvičení. Pokud obvykle chodíte do posilovny, zkuste zopakovat své pravidelné cvičení doma.

Aplikace jako Nike Training Club (iPhone, Android) nabízejí domácí cvičení zcela zdarma. Pokud hledáte něco, co je trochu zábavnější, zkuste taneční cvičení, jako je to níže.

Můžete to také zjednodušit a jít jen na krátkou procházku po vašem okolí.

Kreslit, Doodle nebo Barva

Písmeno "A" v aplikaci pro barvení pigmentů.

Umělecký projekt je fantastický způsob, jak trávit volný čas! Objednejte si online potřeby pro umění a řemesla a pak vyzkoušejte projekt, který jste vždy chtěli řešit. Může to být cokoliv, od něčeho, co jste viděli na Pinterestu, až po abstraktní malbu.

reklama

Pokud nechcete nakupovat zásoby, stačí kreslit nebo čmárat perem a papírem. Vyhledejte si na YouTube nějaké návody na kreslení a postupujte podle nich.

Pokud máte iPad s Apple Pencil, můžete si čmárat v aplikaci Apple Notes nebo vyzkoušet aplikaci Procreate (9,99 $). V systému Android můžete použít aplikaci Autodesk Sketchbook.

Můžete také strávit nějaký čas barvením – pomáhá snížit stres a úzkost. Omalovánky si můžete koupit online nebo použít aplikaci na omalovánky na telefonu či tabletu.

Colorify je zcela bezplatná aplikace pro barvení pro Android. Pokud máte iPhone nebo iPad, vyzkoušejte aplikaci Pigment – ​​má sbírku bezplatných kreseb, nebo se můžete přihlásit k odemknutí celého katalogu.

Stolní hry

Pokud nemůžete jít ven, shromážděte rodinu a zahrajte si deskové nebo karetní hry. Je to zábavný způsob, jak udržet mysl každého zapojenou a svěží.

Pracování z domova? Zde je návod, jak si můžete přechod usnadnit.

PŘÍBUZNÝ: Tipy pro práci z domova (od chlapa, který to dělá už deset let)

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu