Možná si to neuvědomujete, ale pokud máte účet na Facebooku, máte na základě svého profilového jména také facebookovou e-mailovou adresu. Lidé mohou snadno uhodnout tuto e-mailovou adresu (@facebook.com) a poslat vám pomocí ní e-mail nebo ji dokonce použít škodlivým způsobem.

Dříve existovala schránka pro váš e-mail na Facebooku, ale ta byla odstraněna. Nyní je každý e-mail odeslaný na vaši e-mailovou adresu na Facebooku ve výchozím nastavení přesměrován na vaši primární e-mailovou adresu. Je známo, že lidé používají e-mailové adresy jiných lidí na Facebooku (protože je bylo snadné uhodnout z názvů profilů) k registraci do služeb, kde nechtějí poskytnout svou vlastní e-mailovou adresu, což může způsobit, že budete dostávat spam na svůj primární e-mail. .

Abyste se vyhnuli přijímání nevyžádaných e-mailů prostřednictvím svého účtu na Facebooku, můžete svůj e-mail na Facebooku deaktivovat. Přihlaste se do svého Facebook účtu v prohlížeči a přejděte na svou domovskou stránku. Klikněte na šipku dolů v pravém horním rohu stránky a z rozbalovací nabídky vyberte možnost 淪ettings.

Na stránce Základní nastavení účtu klikněte na odkaz Upravit vpravo od e-mailu.滭/p>

Rozbalí se sekce 淓mail. Chcete-li deaktivovat svůj e-mail na Facebooku, zaškrtněte políčko 淯se váš e-mail na Facebooku, aby v poli nebylo žádné zaškrtnutí. Klikněte na 淪ave Changes.滭/p>

reklama

Budete požádáni o opětovné zadání hesla pro potvrzení akce. Zadejte své heslo do editačního pole a klikněte na 淪submit.滭/p>

Zpráva 淐hanges uložena se zobrazí přes odkaz 淓upravit vpravo a poté se sekce 淓mail zavře.

Toto nastavení můžete změnit také v aplikaci Facebook pro mobilní zařízení. Ukážeme vám, jak to udělat na zařízení Android, ale postup je podobný na zařízení iOS. Tlačítka v aplikaci iOS Facebook vypadají podobně jako tlačítka na Facebooku pro Android, ale jsou na různých místech.

V aplikaci Facebook na vašem zařízení se dotkněte tlačítka nabídky.

Na obrazovce 淢ore se dotkněte 淎Nastavení účtu.滭/p>

Od této chvíle je to téměř stejné jako v prohlížeči. Přejděte na základní obrazovku, dotkněte se možnosti e-mail a zrušte zaškrtnutí políčka v části Zobrazit e-mail na Facebooku.

Váš e-mail na Facebooku je nyní deaktivován a doufejme, že to sníží množství spamu, který dostáváte do svého primárního e-mailu.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu