Nopparat Khokthong/Shutterstock

Disk Google je jednou z nejdůvěryhodnějších služeb pro ukládání a organizaci vašich dat v cloudu. Ale nehody se stávají, takže je důležité mít své soubory a dokumenty zálohované lokálně. S nástrojem Google pro dat, Takeout, to zvládnete během několika minut.

Chcete-li začít, navštivte webovou stránku Google Takeout檚 a přihlaste se pomocí svého účtu Google. Ve výchozím nastavení tento nástroj uje vaše data ze všech služeb Google. Chcete-li extrahovat pouze archiv vašeho cloudového disku, klikněte na 淒vybrat vše.

Navštivte dat Google

Přejděte dolů, dokud nedosáhnete 淒rive a zaškrtněte políčko vedle ní.

ujte data z Disku Google

Pod ním je několik dalších možností, které se vám mohou hodit. Složky, které chcete zálohovat, si můžete vybrat pomocí možnosti Zahrnout data na Disku.

Vyberte složky Disku Google, které chcete ovat

Tlačítko „více formátů“ vám umožňuje vybrat, ve kterém formátu budou soubory archivovány, a pomocí „pokročilých nastavení“ můžete požádat Google, aby také zahrnul spoustu dalších informací.

Upravte formáty souborů pro dat z Disku Google

reklama

Až budete hotovi, klikněte na tlačítko Další krok v dolní části stránky.

Klikněte na tlačítko „Další krok“ ve službě dat Google

Na následující obrazovce vám Google umožňuje přizpůsobit . Máte možnost určit, zda chcete, aby vám Google archiv poslal e-mailem, nebo jej přímo nahrál jinému poskytovateli cloudového úložiště, nakonfigurovali automatické y a určili typ a velikost souboru archivu.

Přizpůsobte dat z Disku Google

Klepnutím na 淐reate pokračujte a potvrďte .

Extrahujte kopii svých dat na Disku Google

Google nyní začne zálohovat složky, které jste vybrali. To může trvat hodiny nebo dokonce dny, v závislosti na datech. Pokud si to rozmyslíte nebo chcete upravit, můžete jej zrušit pomocí možnosti Zrušit .

Zrušit dat z Disku Google

Po dokončení tohoto procesu byste měli dostat e-mail s názvem 淵 naše data Google jsou připravena ke stažení. Uvnitř této zprávy klikněte na tlačítko 淒download Your Files. Pro ověření se znovu přihlaste pomocí svých přihlašovacích údajů Google.

Stáhněte si archiv dat Disku Google

Budete přesměrováni na stránku Správa vašich ů, kde se začne stahovat váš archiv. V případě, že to nefunguje automaticky, můžete jej ručně uchopit pomocí tlačítka 淒stáhnout vedle položky u disku v seznamu.

Ručně stáhněte dat z Disku Google

Ve staženém archivu „archive_browser.html“ vám umožňuje procházet obsah z vlastní webové aplikace a ve složce „Drive“ můžete tyto soubory jednotlivě prohlížet a otevírat.

reklama

Kromě Disku Google můžete také ovat data z jiných služeb Google, jako je Gmail a Keep.

ČTĚTE DALŠÍ

 • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
 • › Jak používat ovládací prvky hudby v Mapách Google pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
 • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
 • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
 • › Co je to trhání obrazovky?