Jak fungují snímky obrazovky posouvání na Pixel v Androidu 12

Často uvidíte úhlednou funkci, která se objeví ve vzhledech třetích stran, než dorazí do nativního Androidu, ale oblíbená funkce, kterou je posouvání snímků obrazovky, vypadá, jako by její příchod trval věčnost. Dnes jsou rolovací snímky konečně součástí nativního Androidu a následně i Pixelů, ale funkce se trochu liší od toho, co uvidíte na zařízení Samsung.

Když se podíváme zpět, posouvání snímků obrazovky na zařízeních Samsung funguje specifickým způsobem. Pořídíte snímek obrazovky jako obvykle a poté klepnutím na tlačítko v místní nabídce snímek prodloužíte. Každé stisknutí posune snímek obrazovky dolů o jednu délku vašeho displeje, dejte nebo vezměte. Toto je obecně dobrý způsob použití této funkce, ale čas od času to může vést k nepříjemnostem.

Verze Google mezitím pořídí statický snímek celé obrazovky, který pak lze oříznout podle vašich představ. Dobrou zprávou je, že by to mělo představovat méně problémů s uživatelským rozhraním. špatné zprávy? Nebude to fungovat všude. Podporuje některé aplikace, jako je aplikace Nastavení a Zprávy, ale jiné ne. Tato funkce například v prohlížeči Google Chrome, alespoň prozatím, vůbec nefunguje.

To však není nečekané. Google ve svém dnešním oznámení funkce uvedl, že bude fungovat pouze pro aplikace se „standardním uživatelským rozhraním založeným na zobrazení“, které Chrome a následně webové stránky v tuto chvíli nenabízí. Google říká, že tato funkce bude aktualizována v dalších beta verzích. Pokud je aplikace podporována, uvidíte ve spodní části obrazovky tlačítko „Capture More“.

Stále pracujeme na Androidu 12 Beta 3. Napište komentář níže nebo mě kontaktujte na Twitteru pokud objevíte něco, co my ne!

Android 12

Fitbit Versa 3Nejlepší smartphony Android

Při získávání obsahu ze zdroje RSS došlo k problému. Zkusíme to znovu později

Leave a Comment