„Hraní na PC“ tradičně znamená hraní ve Windows, ale nemusí. Více nových her podporuje Mac OS X než kdy jindy a na svém Macu můžete hrát jakoukoli hru pro Windows.

Existuje mnoho způsobů, jak můžete hrát tyto hry pro Windows na počítači Mac. Koneckonců, počítače Mac byly od roku 2006 standardními počítači Intel, které mají předinstalovaný jiný operační systém.

Nativní hry pro Mac

PŘÍBUZNÝ: Začínáme s Minecraftem

Stejně jako Linux i Mac OS X si v průběhu let získával stále větší podporu počítačových her. Za starých časů byste hry pro Mac museli hledat jinde. Když byla vzácná hra přenesena na Mac, museli byste si zakoupit verzi pouze pro Mac, abyste ji mohli spustit na svém Macu. V dnešní době je u mnoha her, které již vlastníte, pravděpodobně k dispozici verze pro Mac. Někteří vývojáři her jsou více multiplatformní než jiní – například všechny vlastní hry Valve na Steamu a hry od Blizzardu na Battle.net podporují Mac.

Všechny velké prodejny digitálních počítačových her mají klienty Mac. Na svůj Mac si můžete nainstalovat Steam, Origin, Battle.net a GOG.com Downloader. Pokud jste si zakoupili hru a ta již podporuje Mac, měli byste mít okamžitě přístup k verzi pro Mac. Pokud si hru zakoupíte pro Mac, měli byste mít přístup i k verzi pro Windows. Dokonce i hry dostupné mimo výlohy mohou nabízet verze pro Mac. Například Minecraft podporuje i Mac. Nepodceňujte hry dostupné pro samotný Mac OS X.

Boot Camp

PŘÍBUZNÝ: Jak nainstalovat Windows na Mac pomocí Boot Camp

Přestože Mac OS X podporuje více her než kdy dříve, mnoho her stále ne. Zdá se, že každá hra podporuje Windows – nemůžeme myslet na populární hru pouze pro Mac, ale je snadné myslet na oblíbené hry pouze pro Windows.

Boot Camp je nejlepší způsob, jak spustit PC hru pouze pro Windows na vašem Macu. Macy se nedodávají s Windows, ale můžete si na Mac nainstalovat Windows přes Boot Camp a restartovat Windows, kdykoli budete chtít tyto hry hrát. To vám umožní spouštět hry pro Windows stejnou rychlostí, jakou byste běželi na notebooku Windows PC se stejným hardwarem. Nebudete se muset s ničím potýkat – nainstalujte si Windows pomocí Boot Camp a váš systém Windows bude fungovat stejně jako typický systém Windows.

Steam domácí streamování

PŘÍBUZNÝ: Jak používat Steam v domácím streamování

Problém s Boot Camp je v tom, že využívá hardware vašeho Macu. Macy s pomalejší integrovanou grafikou nebudou umět dobře spouštět náročné PC hry. Pokud má váš Mac malý pevný disk, možná nebudete moci nainstalovat Windows a velkou hru, jako je 48GB PC verze Titanfall, vedle Mac OS X.

Pokud již máte počítač se systémem Windows – ideálně herní počítač s dostatečně výkonným grafickým hardwarem, dostatečným výkonem procesoru a velkým pevným diskem – můžete použít funkci domácího streamování služby Steam ke streamování her běžících na počítači s Windows na váš Mac. To vám umožní hrát hry na MacBooku a dělat těžké práce na vašem PC, takže váš Mac zůstane chladný a jeho baterie se tak rychle nevybíjí. Chcete-li streamovat hru, musíte být ve stejné místní síti jako váš herní počítač se systémem Windows, takže to není ideální, pokud chcete hrát počítačové hry, když jste mimo pracovní plochu Windows.

Jiné možnosti

PŘÍBUZNÝ: 5 způsobů, jak spustit software Windows na počítači Mac

Existují i ​​jiné způsoby, jak hrát PC hry na Macu, ale mají své vlastní problémy:

Virtuální stroje: Virtuální stroje jsou často ideálním způsobem, jak spouštět desktopové aplikace Windows na vašem Macu, protože je můžete spouštět na ploše Macu. pokud máte programy pro Windows, které potřebujete použít – možná program, který potřebujete pro práci – virtuální stroj je velmi pohodlný. Virtuální stroje však zvyšují režii. To je problém, když ke spuštění počítačové hry potřebujete maximální výkon hardwaru. Moderní programy pro virtuální stroje mají vylepšenou podporu pro 3D grafiku, ale 3D grafika bude stále běžet mnohem pomaleji než v Boot Campu.

Pokud máte starší hry, které nejsou příliš náročné na váš hardware – nebo možná hry, které 3D akceleraci vůbec nevyžadují – mohou na virtuálním počítači fungovat dobře. Neobtěžujte se pokusy o instalaci nejnovějších počítačových her do virtuálního počítače.

reklama

Víno: Wine je vrstva kompatibility, která vám umožňuje spouštět software Windows na počítačích Mac a Linux. Vzhledem k tomu, že je to open-source a nemá žádnou pomoc od Microsoftu, je úžasné, že funguje tak dobře, jak funguje. Wine je však neúplný produkt a není dokonalý. Hry se nemusí spustit nebo se při jejich spouštění pod Wine mohou vyskytnout chyby. Možná budete muset provést nějaké úpravy, aby hry fungovaly správně, a po aktualizacích Wine se mohou rozbít. Některé hry – zvláště ty novější – nepůjdou spustit, ať děláte, co děláte.

Wine je ideální pouze tehdy, když provozujete jednu z mála her, které správně podporuje, takže si ji možná budete chtít prozkoumat předem. Nepoužívejte Wine s očekáváním, že spustí jakýkoli program Windows, který na něj hodíte, bez chyb nebo úprav.

DOSBox: DOSBox je ideální způsob, jak spouštět staré DOSové aplikace a hry na Windows, Mac OS X nebo Linux. DOSBox vám vůbec nepomůže spouštět hry pro Windows, ale umožní vám spouštět počítačové hry napsané pro počítače DOS, než Windows existoval.


Hry jsou stále více multiplatformní. Zde také pomáhá SteamOS od Valve. Hry, které běží na SteamOS (nebo jinými slovy na Linuxu), musí používat OpenGL a další multiplatformní technologie, které budou fungovat stejně dobře i na Macu.

Image Credit: Gabriela Pinto na Flickru

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku
  • › Jak smazat aplikace na iPhone a iPad
  • › Jak přizpůsobit poličku na Chromebooku
  • › Jak někoho odblokovat na Snapchatu