Pandora je jednou z nejstarších a nejoblíbenějších streamovacích rádiových služeb, ale pokud jste dlouhodobým uživatelem, můžete si všimnout určité stejnosti v některých svých vlastních stanicích. Hodnotící systém Thumbs Up/Thumbs Down má tendenci po chvíli opakovat stejných asi 100 skladeb, což jsem jistě pozoroval na některých „vyvíjejících se“ stanicích, které léta spravuji.

Pokud byste chtěli osvěžit své spolehlivé staré stanice Pandora nebo začít znovu s novou, existuje několik technik, které můžete použít k přesnější správě druhu hudby, kterou z nich slyšíte.

Používejte své palce opatrně

Je snadné brát úctyhodný systém Thumbs Up/Thumbs Down za nominální hodnotu: Líbí se mi tato píseň, tato píseň se mi nelíbí, alespoň v kontextu konkrétní stanice. Ale pro účely skutečné správy vaší hudby je užitečnější přemýšlet o tom, jakým způsobem algoritmus Pandora ve skutečnosti bere v úvahu vaši zpětnou vazbu při prezentaci nové hudby. Jednoduše řečeno:

  • Palec nahoru: vytvořte větší rozmanitost
  • Palec dolů: méně rozmanitosti

Někomu se to může zdát samozřejmé, ale jiným je to velmi odlišné od toho, co si mohou myslet, že se děje v zákulisí.

Vezměme si například moji osobní country stanici: když dám palec nahoru na klasickou skladbu Willieho Nelsona, jako je „On the Road Again“, řekne to Pandoře, že chci více country hudby s mužskými umělci, relativně pomalá tempa a zaměření na akustiku. kytara, steel kytara a harmonika. To Thumbs Up není na této stanici, která je již plná umělců jako Johnny Cash, Waylon Jennings, Charlie Pride a Hank Snow, nijak zvlášť užitečné. Říct Pandoře, že se mi tato hudba líbí, jí neříká nic zvlášť užitečného: neexistuje žádná „více rozmanitosti“, která může pocházet z něčeho tak podobného jiné hudbě na stanici.

reklama

Nyní si představme, že „Hrobař“, také píseň zpívaná Williem Nelsonem, přichází na stejné stanici. Ačkoli píseň zpívá Nelson, jedná se o cover verzi písně od Dave Matthewse se složitějšími změnami kláves a instrumentálním nastavením moderní elektrické kytary, baskytary a trapu. Když této písni dáte palec nahoru, značně rozšíříte hudební rozmanitost této stanice a získám jinou hudbu podobnou Davu Matthewsovi, i když nemusí nutně zapadat do ostatních proměnných specifických pro jednotlivé země zbytku stanice. Givingit a Thumbs Down toto rozšíření přeruší a řekne Pandoře, aby stanici zaměřila na tradiční témata zemí, která již byla zavedena.

Když to víte, buďte s těmi hodnoceními Thumbs Up a Thumbs Down trochu úmyslnější. Pokud doufáte ve více zaměřenou stanici s menší rozmanitostí, dejte velkým a rozpoznatelným písním konkrétního žánru palec nahoru, ale pokud doufáte ve větší a zajímavější skupinu, schovejte je pro méně známé a rozmanitější umělce. základních písní.

Znovu upravte historii své stanice

Na webu i v mobilních aplikacích máte přístup ke kompletní historii doporučení skladeb Thumbs Up a Thumbs Down. (Klikněte na název stanice na webu a klepněte na nabídku „…“ v seznamu stanic v mobilní aplikaci.) Se svým nově získaným pohledem na hodnocení Thumbs výše projděte svou stanici a odstraňte Palec Up nebo Thumbs Down hodnocení libovolných skladeb, které chcete. Pamatujte: konvenční skladby ve středu požadovaného žánru poskytnou vaší stanici méně rozmanitosti, přičemž více okrajových umělců a písní přidá více rozmanitosti.

Na stejné stránce můžete přidat další skladby do seznamu „Station Created From“. Toto jsou skladby, které jste vložili, abyste vytvořili stanici – představte si je jako „Super Thumbs Up“. Bez ohledu na to, jakou máte historii u skladeb, které přicházejí do rádia, bude i nadále hrát alespoň nějakou hudbu s prvky sdílenými z těchto základních písní. S tímto vědomím můžete přidat více skladeb „Created From“, abyste získali větší rozmanitost, a odstranit některé originály, abyste vytvořili užší zaměření.

Mějte na paměti, že i když se často doporučuje používat systém hodnocení Thumbs pro kurátorství skladeb během běžného poslechu, neměli byste načítat příliš mnoho skladeb „Created From“. Protože i docela podobné písně mají v systému kurátorství Pandora různé technické značky. Díky desítkám nebo stovkám skladeb v seznamu „Created From“ bude vaše stanice neuvěřitelně široká a bude obtížné „nasměrovat“ hudbu k nějakému konkrétnímu žánru nebo tématu.

Vyhněte se Shuffle Station

Funkce „Shuffle“ společnosti Pandora vám umožňuje přehrávat hudbu ze všech vašich stanic najednou s možností vyloučit některé stanice (například sezónní hudbu). Toto je skvělá volba, pokud chcete jen rychlou hudbu, ale mějte na paměti, že hodnocení Thumbs Up a Thumbs Down, které zadáte v náhodném pořadí, se nepřenesou na vaše konkrétnější stanice. Pokud aktivně pracujete na ladění těchto stanic pro určitý žánr nebo zvuk, poslech a hodnocení na Shuffle vám nepomůže.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?