Takže jste si pořídili zbrusu nové zařízení Apple, ale jste tak závislí, že se baterie vybíjí příliš brzy – potřebujete několik tipů, jak udržet baterii v chodu co nejdéle, a my máme jsou tady.

Mnohé z těchto tipů budou selským rozumem a nebudou překvapením pro více podivínské čtenáře, ale nyní budete mít článek, který můžete poslat svým méně geekovským přátelům a příbuzným, když se vás zeptají, jak zlepšit jejich životnost baterie. A máme také článek o výdrži baterie pro Android.

Chraňte své iDevice před sluncem

Ať děláte cokoli, nenechávejte svůj iPhone nebo iPod sedět v rozpáleném autě – jídlo vybíjí baterie rychleji než jakýkoli jiný faktor a vaše zařízení, které se dříve nabíjelo hodiny, nakonec sotva vydrží nabití a budete mít zaplatit Applu za jeho výměnu. Totéž platí pro každé opravdu horké prostředí: zkuste zařízení uložit na chladném místě.

Snižte jas obrazovky

Pokud budete neustále udržovat obrazovku na maximálním jasu, plýtváte velkou výdrží baterie – obrazovky jsou v dnešní době tak jasné, že to vlastně ani nepotřebujete, zvláště v noci. Přejděte do Nastavení -> Jas a tapeta a upravte výchozí úroveň jasu, kterou můžete po většinu času pravděpodobně udržovat až na 30 %.

Ujistěte se, že se obrazovka rychle uzamkne

I když jste upravili jas obrazovky, stále nic nenahradí rychlé vypnutí, když ji nepoužíváte. Přejděte do části Obecné -> Auto-Lock a nastavte zámek obrazovky tak rychle, jak vám to zařízení dovolí. To je velký rozdíl, pokud vždy berete telefon a dáváte jej zpět do kapsy, aniž byste vypínali displej.

Použijte režim Letadlo, když nepotřebujete internet (iPad/iPhone)

Pokud jste zaneprázdněni tím, že následujících 8 hodin strávíte hraním Angry Birds, možná není dobrý důvod mít přístup k internetu, takže můžete zvážit použití režimu Letadlo, který vypne Wi-Fi i běžné bezdrátové rádio. Samozřejmě to zabrání telefonním hovorům, pokud používáte iPhone, ale pokud jste zaneprázdněni Angry Birds, pravděpodobně nebudete chtít přerušení.

reklama

Důležitějším důvodem, proč používat režim Letadlo, je situace, kdy jste mobilní v oblasti se skutečně špinavým připojením – protože iPhone nebo iPad se bude snažit zůstat ve spojení za všech okolností, bude neustále hledat připojení, což se může vyčerpat. vaši baterii. Přejděte do Nastavení a přepněte přepínač režimu Letadlo přímo nahoru v horní části obrazovky.

Pokud je to možné, použijte místo 3G Wi-Fi

Podle Applu získá iPad 10 hodin výdrže baterie při běžném používání s povolenou Wi-Fi, ale pouze 9 hodin při použití 3G – iPhone dostane 6 hodin pro 3G a 10 hodin pro Wi-Fi. Samozřejmě, že pokud intenzivně využíváte Wi-Fi, budete stále vybíjet baterii.

Wi-Fi můžete povolit v Nastavení -> Wi-Fi a poté vybrat síť, ke které se chcete připojit.

Snížit nebo odstranit kontrolu pošty a kalendáře

Pokud máte nakonfigurováno spoustu e-mailových, kalendářových nebo kontaktních účtů a všechny jsou pravidelně kontrolovány a stahovány e-maily, budete vybíjet baterii mnohem rychleji, než byste potřebovali.

reklama

Přejděte do Nastavení -> Pošta, kontakty, kalendáře -> Načíst nová data a změňte nastavení na co nejméně častou kontrolu. Pokud jej nepoužíváte často, můžete Push úplně vypnout a poté ručně zkontrolovat, když to bude potřeba.

Snížit nebo odstranit Push Notifications

Opravdu potřebujete upozornění z Twitteru nebo jiných aplikací, které používáte? Můžete je vypnout jeden po druhém nebo úplně vypnout Push tím, že přejdete do Nastavení -> Oznámení, a ušetříte tak trochu energie navíc, protože vaše zařízení již nebude stahovat data pro tyto aplikace.

Snížit nebo odstranit systémové zvuky

Toto je pravděpodobně trochu hloupé, ale pokud se opravdu nestaráte o systémové zvuky, můžete odstraněním zvuků ušetřit malé množství baterie. Velmi, velmi malé množství, s největší pravděpodobností. Chcete-li je změnit, přejděte do Nastavení -> Obecné -> Zvuky.

Zakázat služby určování polohy

Pokud služby určování polohy opravdu nepotřebujete, můžete je deaktivovat a šetřit tak výdrž baterie. Přejděte do Nastavení -> Obecné a vypněte nastavení Polohové služby.

Deaktivujte Bluetooth, pokud jej nepotřebujete

Pokud nepoužíváte náhlavní soupravu nebo klávesnici Bluetooth, měli byste nechat rádio Bluetooth deaktivované, abyste ušetřili další výdrž baterie. Přejděte do Nastavení -> Obecné -> Bluetooth a zapněte nebo vypněte jej.

Zakázat funkci vibrací ve hrách

Pokud máte hru, která využívá funkci vibrací, můžete ji vypnout, abyste ušetřili výdrž baterie. To většinou záleží, pokud to hra intenzivně využívá, a budete muset změnit nastavení hry. Jako okrajová poznámka, a to by mělo být samozřejmé, pokud provozujete opravdu intenzivní videohry, velmi rychle vám vybijí baterii.

Občas vybijte baterii

Je dobré, aby byla baterie zcela vybita a nabita alespoň jednou za měsíc, aby se zkalibroval odhad životnosti baterie a aby se zabránilo jejímu vybití bez varování. Budete se také chtít ujistit, že zařízení neskladujete s vybitou baterií, protože to může také způsobit ztrátu kapacity baterie – když se baterie vybije, nezapomeňte ji rychle dobít.


To je vše pro naše tipy – jak šetříte výdrž baterie vašeho iDevice? Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu