Discord je skvělá platforma pro hráče a další komunity, kde se mohou setkávat a chatovat a nabízí textovou a hlasovou komunikaci zdarma. Discord nenabízí možnost nahrávat tyto konverzace, ale je to možné pomocí řešení třetích stran. Zde je návod.

Než začnete, měli byste si být vědomi toho, že na mnoha místech po celém světě je nezákonné nahrávat jiné lidi bez jejich svolení. Než použijete kteroukoli ze zde uvedených metod, ujistěte se, že máte svolení všech stran zapojených do konverzace.

Také se budete muset ujistit, že jste správně nakonfigurovali nastavení mikrofonu v aplikaci Discord, abyste mohli chatovat s ostatními. Pokud tak neučiníte, nebudete moci na svém serveru Discord hovořit (nebo si sami nahrát chatování s ostatními uživateli).

PŘÍBUZNÝ: Jak nakonfigurovat mikrofon a sluchátka v Discord

Použití Craig Chat Bot k záznamu Discord Audio

Pokud máte na starosti svůj vlastní Discord server, můžete použít chatovací bot Craig ke snadnému nahrávání zvuku Discordu. Tento robot sedí na vašem serveru a je připraven být pozván do místností pro hlasový chat, kde pomocí několika textových příkazů nahraje konverzace.

Žádné obavy z nemorálních nahrávek – Craig nebude nahrávat bez viditelného štítku, který označí, kdy nahrává. Nejen, že zaznamenává vaši konverzaci s ostatními, ale zaznamenává každého uživatele jako samostatné zvukové stopy, takže je mnohem snazší upravit nebo vyjmout konkrétní reproduktory, pokud budete potřebovat.

reklama

Chcete-li použít Craig, musíte nejprve pozvat robota na svůj server. Přejděte na web Craig a začněte kliknutím na odkaz „Pozvat Craiga na váš Discord Server“.

Stisknutím tlačítka Pozvat Craiga na váš Discord Server zahájíte proces připojení

Tím se dostanete na stránku autorizace serveru Discord. Než budete moci začít používat váš server, musíte Craigovi udělit povolení k připojení k vašemu serveru.

Chcete-li to provést, vyberte svůj server ze seznamu „Přidat bota do“ a poté kliknutím na „Autorizovat“ povolte robotovi připojení.

Vyberte svůj Discord server a poté stiskněte Autorizovat, aby se robot Craig připojil k vašemu serveru

Pokud je proces úspěšný, měla by se na vašem serveru zobrazit zpráva o připojení pro „Craig“. V tomto okamžiku není nutná žádná další konfigurace – můžete ihned začít používat Craig a začít nahrávat své zvukové kanály.

Chcete-li to provést, zadejte zvukový kanál a zadejte :craig:, join začít.

Příkaz pro připojení robota Discord Craig

Craig vstoupí do kanálu a okamžitě začne nahrávat – uživatelské jméno robota by se mělo změnit, aby to odráželo. Uslyšíte také zvukové upozornění od robota, které říká „nyní nahrává“ pro potvrzení.

Bot Craig Discord ve stavu nahrávání

reklama

Chcete-li zastavit nahrávání Craiga, zadejte :craig:, leave. To donutí Craiga opustit kanál, ve kterém se právě nacházíte, a zastavit nahrávání, ačkoli nahrávání na jiných kanálech bude pokračovat.

Příkaz opustit na serveru Discord pomocí nahrávacího robota Craig

Pokud chcete Craigovi zabránit v nahrávání všech kanálů, napište :craig:, stop přinutit Craiga ukončit všechny nahrávky.

Můžete to použít jako alternativu k příkazu opustit k ukončení Craigova záznamu, pokud nahráváte pouze na jeden kanál.

Příkaz zastavení pro robota Craiga Discorda

Když začnete nahrávat, obdržíte soukromou zprávu od samotného robota Craig, která vám poskytne odkazy na stažení nebo odstranění vašich konverzací.

Soukromá zpráva od robota Craiga Discorda s odkazy na stažení nebo odstranění nahrávek

Craig bude nahrávat až šest hodin v kuse. Chcete-li zkontrolovat stav nahrávky, můžete si stáhnout kopii zvuku až do okamžiku stažení souboru.

reklama

Úplný seznam příkazů Craig je k dispozici na webu Craig, ke kterému můžete rychle přistupovat zadáním:craig:, help v kanálu Discord. Zobrazí se rychlý odkaz na webovou stránku, kde se můžete dozvědět více o tom, jak robot funguje.

Použití OBS k záznamu Discord Audio

Pokud nejste vlastníkem nebo moderátorem Discord serveru, můžete nahrávat zvuk Discordu na svůj vlastní počítač pomocí Open Broadcaster Software (OBS). OBS často používají streameři na Twitchi a YouTube ke streamování her a dalšího obsahu a je volně dostupný pro použití na Windows, Linux a Mac.

PŘÍBUZNÝ: Jak streamovat PC hru na Twitchi s OBS

OBS to dělá zachycováním různých zvukových a vizuálních kanálů, včetně zvuku a displeje na ploše a také mikrofonu. Stejnou funkci můžete použít k nahrávání zvuku z kanálu Discord (vedle vstupu pro mikrofon), což vám umožní uložit konverzaci.

Chcete-li nahrát zvuk Discord v OBS, stiskněte ikonu plus (+) v oblasti „Zdroje“ okna OBS. Z nabídky vyberte „Audio Output Capture“ a vyberte svůj desktopový audio výstup pro nahrávání.

Přidání výstupního zdroje v OBS

V okně „Vytvořit/Vybrat zdroj“ pojmenujte zdroj zvuku na ploše a potvrďte stisknutím „OK“.

V okně Vytvořit/Vybrat zdroj zadejte název výstupního zdroje a stiskněte OK

Budete muset vybrat výstupní zařízení (například vaše reproduktory nebo sluchátka) z nabídky „Vlastnosti“. Vyberte příslušné zařízení z rozbalovací nabídky „Zařízení“ a potvrďte kliknutím na „OK“.

Pokud máte pouze jedno výstupní zařízení, možnost „Výchozí“ by zde měla být v pořádku.

V okně Vlastnosti potvrďte snímací zařízení, které chcete použít, a potvrďte stisknutím tlačítka OK

reklama

Správné zachycení zvuku můžete zkontrolovat přehráním zvuku na počítači.

V části „Audio Mixer“ v OBS by se měly posuvníky zvuku pro „Audio Output Capture“ přesunout, aby bylo vidět, že zvuk je snímán a je připraven k nahrávání.

V případě potřeby můžete pomocí modrého posuvníku ve spodní části snížit hlasitost nahrávání.

Lišta hlasitosti pro zdroj záznamu zvuku OBS

Ve výchozím nastavení by měl být „Mic/Aux“ uveden v části „Audio Mixer“. Tím zajistíte, že vaše vlastní řeč bude zaznamenána spolu s ostatními účastníky chatu.

Pokud tato možnost není k dispozici, klikněte na ikonu plus (+) v oblasti „Zdroje“ a poté vyberte „Zachycení zvukového vstupu“, abyste k nahrávce přidali svůj mikrofonní vstup. Pokud chcete nahrávání z mikrofonu raději zastavit, vyberte ikonu reproduktoru vedle posuvníku „Mic/Aux“ nebo „Audio Input Capture“.

Chcete-li zahájit nahrávání, klikněte na tlačítko „Spustit nahrávání“ v části „Ovládací prvky“ v pravé dolní části okna OBS.

Stisknutím tlačítka "Spustit nahrávání" zahájíte nahrávání zvuku OBS

reklama

Ve výchozím nastavení OBS zaznamená zvuk jako prázdný video soubor ve formátu souboru MKV (pokud nenahráváte plochu jako další snímaný stream). Každý záznam bude uložen pod názvem souboru, který ukazuje čas a datum záznamu.

Chcete-li zobrazit nahrané soubory, vyberte Soubor > Zobrazit nahrávky z nabídky OBS.

Stiskněte Soubor > Zobrazit nahrávky pro zobrazení nahraných souborů v OBS” width=”393″ height=”253″></p>
<p>Pokud chcete nahrávat v jiném formátu souboru, klikněte na Nastavení > Výstup a poté vyberte alternativu k MKV z rozbalovací nabídky „Formát nahrávání“.</p>
<p><img class=