Ty jsiTak určitě máte aplikaci na svém iPhonu, ale nikde ji nenajdete. Skončilo to pohřbeno na jedné z vašich stránek na domovské obrazovce? Ztratilo se to ve složce? Smazali jste to omylem? Bez ohledu na to, jak zmizel, můžete ho najít pomocí tohoto jednoduchého triku.

Chcete-li najít chybějící aplikaci, přejeďte prstem doprava na svém iPhonu nebo iPadu z domovské obrazovky a zobrazte vyhledávací pole Spotlight. Zadejte částečný název aplikace, kterou hledáte.

Klepnutím na výslednou ikonu spustíte aplikaci. U výsledků vyhledávání se dokonce zobrazí notace, pokud je ve složce.

V tomto případě je Snapseed někde na naší domovské obrazovce ve složce s názvem „Photo & Video“.

Kromě vyhledání aplikací, které jsou již nainstalované ve vašem zařízení, funkce vyhledávání také klepne na vyhledávání App Store. Na výše uvedeném snímku obrazovky můžete vidět, že hledání „snap“ stáhlo jak nainstalovanou aplikaci Snapseed, tak populární (ale nenainstalovanou) aplikaci Snapchat. Pokud bychom omylem smazali Snapchat a hledali jsme ho, stejná technika by nám ukázala, že nebyl v telefonu a pouhým klepnutím na tlačítko „ZOBRAZIT“ bychom se dostali do App Store, kde bychom si jej mohli znovu stáhnout.

PŘÍBUZNÝ: Jak používat Spotlight Search na vašem iPhonu nebo iPadu

Pokud vyhledávání Spotlight na svém zařízení iOS používáte poprvé, doporučujeme vám prostudovat si naši příručku, která pokrývá vše od přepínání návrhů Siri až po ovládání aplikací, ve kterých Spotlight vyhledává.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?