Takže jste si pořídili zbrusu nový iPhone, ale to je vše…. odlišný. Telefony Apple iPhone 2018 spolu s iPhonem X jsou obrovským odklonem od všeho, co bylo předtím, a my vám řekneme, jak je používat.

Nemusíte mít iPhone v posledních několika letech na očích, abyste věděli, že Apple věci mění. iPhone X zahájil novou vlnu iPhonů, které jsou bez tlačítka Home, a to mění způsob, jakým iPhone funguje mnohem více způsoby, než jen tím, jak vycouvat z aplikace. Odstranění Touch ID a příchod Face ID je jednou z největších malých změn, které iPhone viděl, a má dopad na to, jak iOS funguje od ověřování nákupů po zadávání hesel. Ztráta tlačítka Home byla obrovská a to mění velkou část svalové paměti, kterou jste si za ta léta vybudovali.

Ale chlapče, chlapče, musí se znovu naučit některá gesta, malou cenu, aby zaplatil za to, co dostanete na oplátku. Víme, že bez ohledu na to, jak skvělé jsou nové iPhony, je potřeba se s tím vypořádat. Proto jsme sestavili sbírku nejužitečnějších návodů, které máme, všechny zaměřené na to, aby vám pomohly zorientovat se ve vašem novém telefonu. V době, kdy si zde vše přečtete, budete nindžou válečníkem s iPhonem.

S tím řečeno, pojďme začít.

Klepnutím na obrazovku probudíte telefon

Po odstranění tlačítka Domů je nyní probuzení vašeho iPhonu otázkou pouhého poklepání na jeho obrazovku a sledování, jak se rozběhne. Telefony to dělají roky, ale je skvělé, že to umí i iPhone. Je tu nějaká efektní detekce klepnutí, která se také snaží zabránit náhodným dotykům, které probudí obrazovku.

Přetažením spodní části obrazovky přepnete aplikace

Nové iPhony mají spoustu gest, jak obejít iOS, ale vstup do přepínače aplikací může být trochu nemotorný. Zde je snadný způsob, jak přepínat mezi nedávno použitými aplikacemi. Toto je funkce, kterou mnoho lidí nevyužívá nejlépe, ale když ji přidáte do svého repertoáru swipe, už se nebudete chtít vrátit.

PŘÍBUZNÝ: Jak rychle přepínat aplikace přejetím na iPhone X, XR, XS a iPhone XS Max

Naučte se všechna užitečná gesta

Existuje spousta dalších věcí, které můžete udělat rychlým gestem, a všechny je zde popíšeme. Kdo věděl, že existuje tolik různých způsobů, jak mávat prstem na obrazovku?

PŘÍBUZNÝ: Pravděpodobně na svém iPhonu X přejíždíte špatně, zde je návod, jak to udělat správně

Vypněte svůj nový iPhone

Divili byste se, jak se s příchodem nových iPhonů liší některé zcela základní věci. Jako například prostě vypnout tu věc. Možná to nebudete muset dělat často, ale když to uděláte, bylo by užitečné, kdybyste věděli, která tlačítka stisknout.

PŘÍBUZNÝ: Jak vypnout iPhone X, XS a XR

Pořiďte snímek obrazovky bez tlačítka Domů

Pořízení snímku obrazovky se s aktualizací neztížilo, ale bez tlačítka Domů to funguje jinak. Screenshoty jsou skvělé způsoby, jak lidem ukázat aplikace nebo jak něco udělat, a my je používámemnoho!

PŘÍBUZNÝ: Jak pořizovat snímky obrazovky na iPhone X, XR, XS a XS Max

K výběru textu použijte režim trackpadu

Apple odvedl opravdu špatnou práci, aby tuto funkci zviditelnil, ale věděli jste, že klávesnici svého iPhonu můžete proměnit v trackpad? Ty víš. Existuje několik bonusových tipů, které se mohou hodit, pokud vlastníte i iPad.

PŘÍBUZNÝ: Jak používat režim trackpadu na iPhone a iPad k výběru textu

Nastavte a používejte Apple Pay

Apple Pay je stále neopěvovaným hrdinou iPhonu a ekosystému Apple jako celku a s příchodem Face ID se toho hodně změnilo. Bez Touch ID k ověření nyní musíte svému iPhone věnovat pozornost, než vám umožní zaplatit. Zní to neohrabaně, ale není.

PŘÍBUZNÝ: Jak nastavit a používat Apple Pay na iPhone

Nastavte a používejte Siri

Siri je často terčem vtipů, ale pokud pracujete v rámci jejích omezení, je více než užitečná. Ale jak to použít, když nemáte tlačítko Domů? Nebojte se, dáme vám přehled.

PŘÍBUZNÝ: Jak nastavit a používat Siri na iPhone

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat ovládací prvky hudby v Mapách Google pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music