Jako jedna ze svých prvních služeb zůstává Gmail základním kamenem online přítomnosti společnosti Google. Takže když zapomenete heslo k Gmailu a nechci to tu přehánět, je to v podstatě jako byste byli internetovým duchem, který straší chodby svého bývalého života.

Dobře, není to tak špatné. Budete však chtít změnit heslo a získat přístup ke svému účtu co nejrychleji.

Standardní postup obnovení Gmailu

  1. Přejděte na přihlašovací stránku Gmailu a klikněte na odkaz „Zapomenuté heslo“.
  2. Zadejte poslední heslo, které si pamatujete. Pokud si některou nepamatujete, klikněte na „Zkuste jinou otázku“.
  3. Zadejte sekundární e-mailovou adresu, kterou jste použili při nastavování účtu Gmail, abyste dostali e-mail pro obnovení hesla.

Gmail má několik různých způsobů, jak potvrdit vaši identitu a obnovit (nebo resetovat) heslo. Naštěstí jsou všechny uspořádány v pěkném malém průvodci, kterým vás Gmail krok za krokem provede.

Spuštění procesu obnovy hesla je velmi snadné: stačí kliknout na odkaz „zapomenuté heslo“ na přihlašovací stránce Gmailu. Poté se zobrazí výzva k zadání posledního heslaumětpamatovat si. Pokud si pamatujete správné heslo amáte nastaven záložní systém, budete pak vyzváni k pokračování různými způsoby. Pokud si žádný z nich nepamatujete, klikněte na „zkusit jinou otázku“.

Další možností bude odeslání kódu na e-mail pro obnovení, což spíše předpokládá, že vymítsekundární sekundární e-mail (který jste si nastavili při vytváření účtu Gmail). Při použití této možnosti vám na váš sekundární e-mailový účet (což nemusí být Gmail) bude zaslán odkaz s 6místným kódem, který vám umožní nastavit nové heslo a znovu získat přístup ke svému účtu. Zkontrolujte svou poštu na tomto sekundárním účtu, abyste viděli kód, a poté jej zadejte, abyste odemkli nový generátor hesel. Novější účty mohou mít také možnost zálohování telefonního čísla – viz níže.

reklama

Pokud to nefunguje – řekněme, že nemáte přístup ani k účtu, který jste původně označili jako záložní – klikněte znovu na „zkusit jinou otázku“. Nyní se dostáváme ke starším, méně bezpečným metodám ochrany účtu, jako jsou bezpečnostní otázky typu „jaké je jméno vaší matky za svobodna“. Měli byste být schopni odpovědět alespoň na jednu z nich.

V tomto okamžiku vytvořte nové heslo a potvrďte ho. Nyní máte opět přístup ke svému účtu. Zde je návod, jak vybrat nové heslo, které je bezpečné a zapamatovatelné.

Zabezpečte svůj účet

PŘÍBUZNÝ: Jak zabezpečit svůj účet Gmail a Google

Po nastavení nového hesla vás Google vyzve, abyste zkontrolovali nastavení zabezpečení spojená s vaším účtem Gmail (a obecně vyšším účtem Google). Důrazně doporučujeme přidat telefonní číslo a aktuální záložní e-mail, pokud je ještě nemáte přidružené ke svému účtu. Umožní snadné obnovení pomocí 6místného kódu PIN doručeného e-mailem nebo textovou zprávou.

Ačkoli Gmail dříve podporoval bezpečnostní otázky, již vám neumožňuje přidávat žádné nové, pouze smazat přístup ke starým. Toto je opatření, které bylo zavedeno, protože bezpečnostní otázky jsou při poskytování skutečné bezpečnosti trochu savé. Váš starý bude stále fungovat, pokud ho na této stránce ručně neodeberete.

Jakmile budete ve svém účtu Gmail, přejděte na stránku Nastavení účtu Google kliknutím na svůj profilový obrázek (je to pouze první písmeno vašeho křestního jména, pokud jste jej nenastavili) v pravém horním rohu a poté na „Můj účet .“

PŘÍBUZNÝ: Jak zobrazit ostatní zařízení přihlášená k účtu Google

Na této stránce klikněte na „Přihlášení do Googlu“. Zde můžete znovu zkontrolovat sekundární adresu a telefonní číslo a zjistit, která zařízení naposledy přistupovala k vašemu účtu az jakých míst. Pokud něco vypadá špatně, někdo se možná pokouší získat přístup k vašemu účtu pro nekalé účely.

reklama

Na přihlašovací stránce jsou další možnosti, které můžete chtít prozkoumat. Důrazně se doporučuje nastavení dvoufaktorového ověřování a pokud tento účet Gmail používáte na svém smartphonu, můžete tam dostat výzvu k ověření namísto ručního zadávání hesla na webu.

Obrazový kredit: Andy Wright/Flickr

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak používat ovládací prvky hudby v Mapách Google pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?