Když vložíte hypertextový odkaz do dokumentu aplikace Microsoft Word, je ve výchozím nastavení zformátován s podtržením. Můžete snadno odstranit podtržení z textu s hypertextovým odkazem, abyste zachovali konzistenci celkového stylu dokumentu. Zde je návod, jak se to dělá.

Odebrat podtržení z jednoho hypertextového odkazu

Můžete odstranit podtržení z jednoho hypertextového odkazu, aniž by se tento styl projevil ve všech hypertextových odkazech v dokumentu.

Otevřete dokument aplikace Word, který obsahuje podtržený hypertextový odkaz. Zvýrazněte hypertextový odkaz kliknutím a tažením kurzoru nad textem a poté kliknutím pravým tlačítkem na text zobrazte kontextovou nabídku. V kontextové nabídce klikněte na „Písmo“.

Možnost písma v kontextové nabídce

Zobrazí se okno „Font“. Na kartě „Písmo“ klikněte na šipku dolů pod možností „Styl podtržení“. V rozevírací nabídce klikněte na „Žádný“ a poté vyberte tlačítko „OK“.

Odebrat možnost stylu podtržení v okně písma

Podtržení je nyní odstraněno z vybraného textu s hypertextovým odkazem.

Příklad textu s hypertextovým odkazem s odstraněným podtržením

Odebrat podtržení ze všech hypertextových odkazů

Pokud váš dokument aplikace Microsoft Word obsahuje několik hypertextových odkazů, můžete podtržení odebrat ze všech najednou.

reklama

Otevřete dokument aplikace Word, který obsahuje podtržené hypertextové odkazy. Na kartě „Domů“ klikněte na ikonu spouštěče dialogového okna v pravém dolním rohu skupiny „Styly“.

Zobrazí se okno „Styly“. Přejděte dolů a umístěte kurzor na možnost „Hypertextový odkaz“. Klikněte na zobrazenou šipku dolů.

Šipka dolů v nabídce stylů

Objeví se další nabídka. Klikněte na „Upravit“.

Upravit možnost

Nyní budete v okně „Upravit styl“, kde můžete formátovat styl hypertextového textu. Klepnutím na ikonu Podtržení zrušte její výběr.

Můžete se také rozhodnout, že se tento styl projeví pouze v dokumentu, se kterým právě pracujete, nebo v budoucích dokumentech. Navíc můžete nový styl přidat do galerie „Styles“ pro rychlý přístup.

Klikněte na „OK“.

Upravte informace o stylu

Podtržení je nyní odstraněno ze všech hypertextových odkazů v dokumentu.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku