oatawa/Shutterstock

Chrome OS nabízí několik způsobů, jak synchronizovat Chromebook a telefon Android. Jedna z jeho funkcí vám umožňuje přistupovat k doručené poště SMS a odpovídat na textové zprávy z Chromebooku. Zde je návod, jak to nastavit.

Než budete moci aktivovat funkci textových zpráv, musíte svůj smartphone Android spárovat s Chromebookem. K tomu musíte mít na svém telefonu Android 5.1 nebo vyšší a na počítači alespoň Chrome OS 71. Také se ujistěte, že jsou obě zařízení přihlášena ke stejnému účtu Google.

Na Chromebooku klikněte na kartu Stav v pravém dolním rohu a výběrem ikony ozubeného kola otevřete nabídku Nastavení.

Klikněte na zástupce nastavení v systému Chrome OS

V části „Připojená zařízení“ vyhledejte možnost „Telefon Android“. Klikněte na tlačítko „Nastavit“ vedle něj.

Připojte telefon Android k Chromebooku

V následujícím vyskakovacím okně vyberte v rozevíracím seznamu „Vybrat zařízení“ svůj telefon Android a klikněte na modré tlačítko „Přijmout a pokračovat“.

Vyberte telefon Android, který chcete připojit k Chromebooku

reklama

Zadejte své heslo Google a ověřte se. Pokud vše půjde dobře, na další stránce se zobrazí zpráva 淎ll Set. Klepnutím na tlačítko 淒one okno zavřete.

Potvrďte synchronizaci telefonu Android a Chromebooku

Vraťte se na Chromebooku do nabídky „Nastavení“ a tentokrát bude vedle „telefon s Androidem“ možnost „ověřit“. Klikněte na tlačítko a poté smartphone odemkněte. Na Chromebooku a telefonu Android by se mělo zobrazit oznámení, že jsou obě zařízení propojena.

Oznámení propojené s telefonem Android a Chromebookem

Chcete-li povolit synchronizaci SMS, stáhněte si z Obchodu Play aplikaci Google檚 Android Messages. Pokud máte zařízení Google Pixel, Nokia nebo Motorola, můžete tento krok přeskočit, protože aplikace Android Messages by již měly být na vašem telefonu nainstalovány.

Na Chromebooku přejděte do Nastavení > Připojená zařízení a vyberte svůj telefon Android. Zapněte přepínač 淢essages a klikněte na tlačítko 淪et Up.

Nastavte zprávy Android na Chromebooku

Na obrazovce vašeho počítače se objeví nové okno s QR kódem. Toto musíte naskenovat pomocí telefonu, abyste ověřili připojení.

Naskenováním QR kódu propojte zprávy Android a Chromebook

Spusťte na svém telefonu aplikaci Zprávy pro Android a klepněte na ikonu nabídky se třemi tečkami v pravém horním rohu. V kontextové nabídce vyberte možnost 淢essages For Web.

Klepněte na možnost „zprávy pro web“ ve Zprávách pro Android

reklama

Klepněte na tlačítko 淨R Code Scanner a poté namiřte fotoaparát smartphonu na QR kód na Chromebooku.

Naskenujte QR kód ve Zprávách pro Android

V okně Chromebooku by se nyní měla zobrazit vaše doručená pošta SMS.

Můžete vytvářet nové texty SMS, spravovat existující vlákna, připojovat soubory a další. Chrome OS také přidá zkratku 淢essages do knihovny aplikací v počítači.

Spravujte doručenou poštu SMS pro Android na Chromebooku

I když v Chromebooku nemáte otevřené Zprávy, dostanete upozornění, kdykoli vám do telefonu přistane nová textová zpráva. Pamatujte, že tato funkce bude fungovat, pouze pokud budete Chromebook i telefon Android připojeni k internetu.

Pokud se chcete odhlásit z přijímání textových zpráv na Chromebooku, můžete tak učinit tak, že přejdete do Nastavení > Připojená zařízení > váš telefon Android a vypnete možnost „Zprávy“.

Odpojte zprávy Android od Chromebooku

Kromě zasílání zpráv SMS má Chrome OS několik dalších funkcí vyhrazených uživatelům Androidu, včetně možnosti okamžitého sdílení mobilních dat vašeho telefonu.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?