Testovali jsme několik webů pro stahování freewaru, abychom dokázali naše tvrzení, že všechny weby ke stažení tlačí přibalený crapware (a ano, jsou), když jsme narazili na skutečně hrozný kus malwaru jménem BoBrowser, který nahrazuje Chrome podobným, který je přeplněný adware.

PŘÍBUZNÝ: Zde je to, co se stane, když si nainstalujete 10 nejlepších aplikací Download.com

To je pravda, na tomto snímku obrazovky se nedíváte na Chrome, místo toho je to Chromium s předinstalovanými reklamami na malware, které přebírají vše. Jak můžete vidět na stránce Amazon, vkládají tolik reklam, že sotva vidíte obsah.

Naštěstí to není tak obtížné odstranit, ale jejich odinstalační program nefunguje příliš dobře, takže budete muset provést nějaké další čištění.

Odstranění adwaru / malwaru BoBrowser

První věc, kterou budete chtít udělat, je kliknout pravým tlačítkem myši na připnutou ikonu na hlavním panelu a zvolit „Uvolnit tento program z hlavního panelu“.

Dále musíte najít ikonu v systémové liště, kliknout na ni pravým tlačítkem a zvolit Konec. To je opravdu důležité, protože jinak se neodinstaluje.

reklama

Nyní otevřete Ovládací panely, přejděte do části Odinstalovat program a klikněte na Odinstalovat.

Nyní zaškrtněte obě políčka… a objeví se dialogové okno, které říká, že přestal fungovat. Kliknutím zavřete program a většina BoBrowseru bude odstraněna. Ale ne všechny.

Otevřete okno prohlížeče souborů a do adresního řádku zadejte %localappdata%. Jakmile se tam dostanete, uvidíte složku s názvem BoBrowser, kterou budete chtít smazat.

Nyní otevřete svůj preferovaný prohlížeč, jako je Chrome, a kliknutím nastavte tento prohlížeč jako výchozí, protože odinstalační program nechává věci v nefunkčním stavu.

Spusťte Malwarebytes a vyčistěte zbytek

Kdykoli se objeví malware nebo adware infekce, doporučujeme spustit Malwarebytes a prohledat váš počítač a odstranit veškerý adware a spyware. BoBrowser technicky není „malware“ (ačkoli bychom tvrdili, že ano), takže váš antivirus jej neodstraní, ale Malwarebytes zjistí všechny jeho stopy, stejně jako spoustu dalších věcí, které se pravděpodobně dostaly do vašeho počítače. počítač současně.

K vyhledání a odstranění všeho můžete použít bezplatnou verzi Malwarebytes – mají placenou verzi, která vás v budoucnu ochrání před věcmi, ale není to nutné jen pro odstranění. A je to každopádně bezplatná zkušební verze, takže podle toho, co je v pořádku.

reklama

Po dokončení skenování stiskněte tlačítko Použít akce a váš systém by měl být čistší. Pravděpodobně budete chtít restartovat a za předpokladu, že se neobjeví nic jiného, ​​měli byste jít.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu