Nepotřebné pixely můžete z obrázku odstranit přímo v aplikaci Microsoft Word pomocí vestavěného nástroje pro oříznutí. Můžete také oříznout fotografii, aby odpovídala konkrétnímu tvaru. Zde je návod, jak oříznout obrázek v aplikaci Microsoft Word.

Jak oříznout obrázek ve Wordu

Chcete-li oříznout obrázek v aplikaci Microsoft Word, otevřete dokument aplikace Word, přidejte obrázek (Vložit > Obrázky) a poté vyberte fotografii kliknutím.

Vybraný obrázek ve Wordu

Dále přejděte na kartu „Formát obrázku“, která se zobrazí po výběru obrázku. Poté ve skupině „Velikost“ klikněte na „Oříznout“.

Možnost oříznutí ve skupině Velikost

V rozbalovací nabídce, která se zobrazí, vyberte „Oříznout“.

Oříznout v rozbalovací nabídce

Kolem rámečku obrázku se nyní objeví úchyty pro oříznutí. Chcete-li oříznout určité oblasti, klikněte a přetáhněte úchyty, abyste zachytili pouze obsah, který si chcete ponechat.

Po nastavení rámce pro oříznutí klikněte na ikonu v horní polovině možnosti „Oříznout“ ve skupině „Velikost“ na kartě „Formát obrázku“.

Nechtěné oblasti vašeho obrázku jsou nyní odstraněny.

Oříznutý obrázek

Jak oříznout obrázek jako tvar ve Wordu

Chcete-li obrázek oříznout jako tvar, otevřete aplikaci Microsoft Word, vložte obrázek (Vložit > Obrázky) a poté obrázek vyberte kliknutím.

Vybraný obrázek ve Wordu

reklama

Na kartě „Formát obrázku“, která se zobrazí po výběru obrázku, klikněte na tlačítko „Oříznout“, které se nachází ve skupině „Velikost“. V rozbalovací nabídce, která se zobrazí, vyberte „Oříznout na tvar“.

Možnost oříznout na tvar

Zobrazí se podnabídka s velkou knihovnou tvarů. Kliknutím vyberte tvar, ve kterém chcete obrázek oříznout. V tomto příkladu použijeme tvar slzy.

Tvar slzy

Váš obrázek bude nyní automaticky oříznut jako vybraný tvar.

oříznutý obrázek jako tvar


Toto je jen jeden z mnoha nástrojů pro úpravu fotografií dostupných v aplikaci Microsoft Word. Můžete také dělat věci, jako je odstranění pozadí z obrázku, přidání poznámek k obrázku a další.

PŘÍBUZNÝ: Jak odstranit pozadí z obrázku v aplikaci Microsoft Word

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?
  • › Jak zobrazit historii sledování produktů na Amazonu
  • › Jak se přihlásit na Facebooku