Chcete rychle zkontrolovat rychlost vašeho aktuálního internetového připojení? Pomocí speedtest-cliy můžete spustit test v příkazovém řádku na jakémkoli operačním systému.

Ukázali jsme vám, jak otestovat rychlost připojení k internetu pomocí webového prohlížeče, ale existuje několik důvodů, proč byste místo toho mohli chtít nástroj příkazového řádku. Možná jste vzdáleně připojeni k serveru přes ssh a chcete otestovat rychlost na tomto počítači. Možná jste již zvyklí používat příkazy k odstraňování problémů se sítí a chcete do své sady nástrojů přidat test rychlosti. Nebo si možná jen myslíte, že příkazový řádek je skvělý. Žádný soud.

Ať už je váš důvod jakýkoli, spuštění testu rychlosti je stejně jednoduché jako psaníspeedtesta stiskněte Enter, jakmile budete mít nainstalován speedtest-cli. Zde je návod, jak jej nainstalovat do všech tří hlavních operačních systémů.

Instalace speedtest-cli na Ubuntu (a další linuxové distribuce)

Instalace speedtest-cli na Ubuntu (a další distribuce založené na Debianu) nemůže být jednodušší. Stačí spustit jeden příkaz:

sudo apt install speedtest-cli

Příkaz se může v jiných distribucích Linuxu poněkud lišit, takže zkontrolujte správce balíčků vašeho distra a vyhledejte balíček s názvem speedtest-cli.

Instalace speedtest-cli na macOS pomocí Homebrew

PŘÍBUZNÝ: Jak nainstalovat balíčky s Homebrew pro OS X

Nejjednodušším způsobem instalace speedtest-cli na Mac je použití Homebrew, open source správce balíčků pro Mac. Pokud jej nemáte nastavený, podívejte se do našeho průvodce instalací Homebrew (pokud často používáte příkazový řádek, měli byste si Homebrew bezpodmínečně nainstalovat).

reklama

Jakmile je Homebrew nastaven, můžete nainstalovat speedtest-cli jednoduchým příkazem:

brew install speedtest_cli

Všimněte si podtržítka v názvu balíčku: z nějakého důvodu je název v Homebrew jiný než ve správci balíčků Linux.

Instalace speedtest-cli na Windows

PŘÍBUZNÝ: Jak nainstalovat Python na Windows

To je trochu složitější, ale zcela proveditelné. Nejprve budete muset nainstalovat Python na Windows, což v podstatě znamená stáhnout správný instalační program a zajistit topythonapipjsou oba přidány do vašeho systému PATH.

Jakmile s tím budete hotovi, instalace speedtest-cli je otázkou spuštění jednoho příkazu:

pip install speedtest-cli

Nyní můžete použít speedtest-cli v systému Windows. Všimněte si, že můžete použít pip k instalaci speedtest-cli v systémech Linux a macOS, ale kvůli konzistenci je jednodušší použít správce balíčků pro celý systém.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak přidat, zobrazit a odebrat konce stránek a oddílů v Dokumentech Google
  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu