Když v Microsoft Teams blikají oznámení o kanálech a zprávách, je těžké zjistit, které jsou prioritní. Označte svou zprávu jako důležitou nebo naléhavou, aby vaši spoluhráči věděli, že jí mají věnovat pozornost.

Možnost posílat přímé zprávy lidem a chatovat s nimi v kanálech v rámci Microsoft Teams je dvojsečná zbraň. Jistě, je skvělé, že můžete kontaktovat jednotlivce nebo skupinu, kdykoli potřebujete, ale nevýhodou je, že vás mohou kontaktovat i všichni ostatní.

To vede k běžnému problému: nafouknutí oznámení. Pokud máte více oznámení z chatu a kanálu, jak na první pohled poznáte, které je prioritou? A jak vaši spoluhráči poznají, kdy je zpráva od vás opravdu důležitá, nebo jen aktualizace vašeho fantazijního fotbalového týmu?

Odpověď na tyto otázky je, že ne. Ale Teams usnadňuje označení zprávy jako důležité nebo naléhavé pomocí odpovídající ikony, abyste mohli sdělit prioritu zprávy.

Důležité zprávy budou mít červený vykřičník.

Naléhavé zprávy budou mít červený zvonek.

Nepoužívejte tyto možnosti příliš často, jinak je lidé budou ignorovat – pokud je totiž vše, co odešlete, označeno jako Důležité nebo Naléhavé, začnou se z toho stát jen další zprávy. Ale pokud jsou používány střídmě, mohou skutečně pomoci členům týmu upřednostnit zprávy.

reklama

Připomínáme, že zprávy do kanálu lze označit jako důležité, zprávy v chatu (přímé zprávy nebo DM) lze označit jako důležité nebo naléhavé.

Jak označit zprávy kanálu jako důležité

Označení zprávy kanálu jako důležité je velmi jednoduché. Po otevření aplikace Microsoft Teams klikněte na možnost „Formát“ pod novou zprávou, vyberte ikonu nabídky se třemi tečkami na pravé straně a z nabídky vyberte „Označit jako důležité“.

Nová zpráva kanálu s možností nabídky „Označit jako důležité“.

Pokud máte širokoúhlý monitor, volba nebude skryta pod ikonou tří teček a bude viditelná na panelu nástrojů jako vykřičník.

Důležitý!” ke zprávě bude přidáno záhlaví a levý okraj zčervená.

Nová zpráva s nápisem "DŮLEŽITÉ!"  záhlaví.

Napište svou zprávu jako obvykle a odešlete ji. V kanálu se zobrazí s vykřičníkem na pravé straně.

Zpráva označená v kanálu jako „Důležitá“.

Vaši spoluhráči uvidí vedle kanálu červený vykřičník, který značí, že někdo zveřejnil důležitou zprávu.

Jak označit chatové zprávy jako důležité nebo naléhavé

Označení zprávy jako důležité nebo naléhavé v chatu je ještě jednodušší než v kanálu. Klikněte na možnost „Nastavit možnosti doručení“ pod novou zprávou a poté vyberte „Standardní“, „Důležité“ nebo „Naléhavé“.

Nová chatová zpráva s možností nabídky „Urgentní“.

reklama

“NALÉHAVÉ!” ke zprávě bude přidáno záhlaví a v horní části okna se zobrazí červený pruh.

Nová zpráva s nápisem "NALÉHAVÉ!"  záhlaví.

Napište svou zprávu a odešlete ji jako obvykle. Zobrazí se v chatu se zvonkem na pravé straně.

Zpráva označená v chatu jako „Naléhavá“.

Osobě, které jste zprávu odeslali, se vedle chatu zobrazí červený zvonek, který označuje, že jste mu poslali naléhavou zprávu.

Důležitá zpráva funguje stejně jako u zprávy kanálu označené jako „Důležité“. Urgentní zpráva je podobná, ale s jedním podstatným rozdílem: příjemce bude dostávat výstražnou zprávu každé 2 minuty po dobu 20 minut, dokud si zprávu nepřečte.

Oznamovací banner chatu „Urgentní“.

Z tohoto důvodu používejte „Urgentní“ opatrně, protože lidé obecně neoceňují dostávat „Urgentní“ upozornění na něco, co ve skutečnosti není časově závislé.

reklama

Pokud používáte Microsoft Teams jako host, nebudete moci označit zprávu jako naléhavou. Tato možnost je dostupná pouze pro vlastníky a členy týmu.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
  • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?
  • › Co je to trhání obrazovky?
  • › Co je to Bid Sniping na eBay a jak ho porazím?
  • › Co znamená „IANAD“ a jak jej mohu používat?