Yasar Turanli / Shutterstock

Když jste venku, můžete Siri nechat číst vaše příchozí zprávy pomocí Apple AirPods. Na tyto zprávy můžete dokonce odpovědět, aniž byste se dotkli svého iPhone. Zde je návod.

Za prvé: Zde je to, co potřebujete

Chcete-li, aby Siri oznamovala zprávy prostřednictvím vašich AirPodů nebo sluchátek, musíte mít iOS 13.2 nebo vyšší (na iPhonu) nebo iPadOS 13.2 nebo vyšší (na iPadu). Budete také potřebovat jedno z následujících zařízení do uší nebo sluchátek:

 • AirPods (2. generace)
 • AirPods Pro
 • AirPods Max
 • Powerbeaty
 • Powerbeats Pro
 • Beats Solo Pro

Je pravděpodobné, že budoucí sluchátka a bezdrátová zařízení společnosti Apple budou tuto funkci nadále podporovat.

PŘÍBUZNÝ: Jak používat AirPods a AirPods Pro: Kompletní průvodce

Jak funguje „Oznamování zpráv pomocí Siri“.

Když je zapnutá funkce „Oznamovat zprávy pomocí Siri“, Siri bude číst nové příchozí zprávy (textové zprávy i zprávy iMessage) prostřednictvím vašich AirPods (když je máte na sobě), stejně jako když je obrazovka vašeho zařízení zamčená.

Siri nejprve vydá tón, poté oznámí jméno odesílatele a nakonec zprávu přečte. Pokud je zpráva příliš dlouhá, Siri se vás zeptá, zda si chcete přečíst celou zprávu.

reklama

Pokud chcete odpovědět na zprávu, jednoduše řekněte „Odpovědět“ a poté svou zprávu. Siri vám poté přečte vaši zprávu a zeptá se vás, zda je v pořádku ji odeslat. Potvrďte pro odeslání zprávy.

Jak povolit „Oznamování zpráv pomocí Siri“

Chcete-li aktivovat funkci „Oznamovat zprávy pomocí Siri“, nejprve se ujistěte, že jsou vaše AirPods spárované s vaším iPhonem nebo iPadem a připojené k vašemu zařízení.

Poté na iPhonu nebo iPadu otevřete aplikaci Nastavení.

Otevřete na svém iPhonu aplikaci Nastavení

V Nastavení klepněte na „Oznámení“.

V Nastavení vyberte Oznámení

Klepněte na „Oznamovat zprávy pomocí Siri“.

Přejděte do sekce Oznamování zpráv pomocí Siri

Na další stránce klepněte na přepínač vedle „Oznamovat zprávy pomocí Siri“, abyste jej zapnuli.

Aktivujte funkci Oznamování zpráv pomocí funkce Siri

Nyní uslyšíte příchozí zprávy oznamované Siri.

Když jsme v sekci „Oznamovat zprávy pomocí Siri“, můžete také zapnout funkci „Odpovědět bez potvrzení“, pokud chcete odpovědět o něco rychleji. To umožňuje Siri posílat odpovědi, aniž by bylo nutné zprávu nejprve číst.

Povolit odpověď bez potvrzení

Poté zavřete Nastavení a máte hotovo.

Pokud chcete „Oznamování zpráv pomocí Siri“ později deaktivovat, znovu přejděte do Nastavení > Oznámení > Oznamovat zprávy pomocí Siri a vypněte možnost „Oznamovat zprávy pomocí Siri“.

Jak se vyhnout příchozímu spamu ze Siri

Ve výchozím nastavení bude funkce „Oznamovat zprávy pomocí Siri“ oznamovat nové zprávy od všech. Pokud dostáváte hodně spamových zpráv, není to dobrý nápad.

reklama

Chcete-li to změnit, otevřete Nastavení a přejděte na Oznámení > Oznamovat zprávy od Siri a klepněte na „Zprávy“.

Vyberte Zprávy

Přejděte dolů, dokud neuvidíte část „Oznamovat zprávy od“. Klepněte na jiný výběr než „Všichni“ (například „Oblíbené“, „Nedávné“ nebo „Kontakty“) v seznamu podle vašich osobních preferencí.

Vyberte Oblíbené

Až budete hotovi, ukončete Nastavení. Od této chvíle budou příchozí zprávy, které Siri oznamuje, filtrovány podle výběru, který jste si vybrali.

Jak rychle přepnout „Oznamovat zprávy pomocí Siri“

Apple vám umožňuje rychle zapnout nebo vypnout „Oznamování zpráv pomocí Siri“ pomocí zkratky Control Center, ale nejprve ji budete muset přidat. Otevřete Nastavení na svém iPhonu nebo iPadu a klepněte na „Ovládací centrum“.

V Nastavení vyberte Ovládací centrum

reklama

Přejděte dolů a najděte seznam „Další ovládací prvky“. Klepněte na tlačítko plus („+“) vedle „Oznamovat zprávy pomocí Siri“.

Přidejte oznamovací zprávy do Ovládacího centra

Ukončete Nastavení. Dále otevřete Ovládací centrum. Pokud používáte iPhone s tlačítkem Plocha, přejeďte prstem nahoru ze spodního středu obrazovky. Na iPhonu bez tlačítka Plocha přejeďte prstem dolů z pravého horního rohu obrazovky.

PŘÍBUZNÝ: Jak používat Control Center na vašem iPhone nebo iPad

Jak spustit Control Center na iPhone

Když se zobrazí Ovládací centrum, klepněte na tlačítko Oznamovat zprávy (které vypadá jako zaoblený čtverec se zvukovými vlnami), abyste rychle aktivovali „Oznamovat zprávy pomocí Siri“ nebo funkci na jeden den deaktivovali.

Klepněte na tlačítko Oznamovat zprávy v Ovládacím centru

Tímto způsobem, kdykoli potřebujete ztišit hlas mluvící ze sluchátek, můžete jej jednoduše vypnout přejetím a klepnutím.

ČTĚTE DALŠÍ

 • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
 • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
 • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music
 • › Jak rychle začít s poznámkami ke schůzce v Dokumentech Google
 • › Jaké jsou rychlosti čtení/zápisu a proč na nich záleží?