Je úžasné, že to trvalo tak dlouho, ale Android 7.0 Nougat má konečně možnost spouštět na obrazovce dvě aplikace současně.

Jistě, možnost používat dvě aplikace současně na Androidu není nový nápad – Samsung a LG to dělají už nějakou dobu. Jde o to, že možnosti třetích stran jsou obecně omezeny na několik aplikací, které byly upraveny tak, aby násilně fungovaly s rozdělenou obrazovkou. Takže v podstatě je to hackjob. Ale teď, Google hasa rodák způsob, jak spustit dvě aplikace na obrazovce najednou. To znamená lepší kompatibilitu pro všechny telefony s podporou 7.0 – v podstatě jakoukoli aplikaci by měl pracovat v tomto bodě.

Je to hloupé a snadné použití. Ve skutečnosti na to není žádný eventoggle. Není třeba zaškrtávat žádné tlačítko, není třeba posouvat posuvník. Je to prostě zapnuté a funguje to. Takové funkce miluji.

Řekněme tedy, že se musíte současně podívat na svůj prohlížeč a dokument Google. Nejprve spusťte prohlížeč – v tomto případě používáme Chrome (samozřejmě).

S Chrome v popředí stiskněte tlačítko 渞necent apps. Pro tuto ukázku používám Pixel C (takže tlačítko je vypnuté úplně vpravo), ale proces je stejný na všech zařízeních Nougat.

reklama

Když se načtou karty posledních aplikací, dlouze stiskněte Chrome. Po stranách nebo v horní a dolní části obrazovky se zobrazí dvě zvýrazněné oblasti (v závislosti na typu zařízení a orientaci, které používáte). Pokračujte a přetáhněte Chrome do jednoho z těchto polí. Tím se Chrome přesune do této oblasti displeje a na druhé polovině se načte nabídka posledních aplikací.

Odtud můžete udělat jednu ze dvou věcí: buď načíst další nedávnou aplikaci, nebo načíst novou aplikaci. Pokud chcete načíst něco, na co jste se již dívali, stačí klepnout na toto okno, aby se automaticky nenačetlo do druhé poloviny displeje. Bam.

Ale řekněme, že chcete načíst Dokumenty, které jste ještě neotevřeli. Když je Chrome posunutý na jednu stranu, stačí stisknout tlačítko Domů. Tím zavřete nabídku nedávných aplikací a odsunete Chrome až k samému okraji displeje – neuvidíte jen kousíček okna (všimněte si pravého okraje níže uvedeného snímku obrazovky). Odtud můžete něco načíst z domovské obrazovky nebo ze šuplíku aplikace na nepoužívanou polovinu obrazovky.

Jakmile klepnete na ikonu pro načtení nové aplikace, automaticky se otevře na nepoužívané části obrazovky a zasune Chrome zpět na místo. A tady máte dvě věci najednou. Není na tom nic.

Můžete chytit černý pruh uprostřed a posouvat ho tam a zpět (nebo nahoru a dolů, opět v závislosti na orientaci), čímž změníte velikost obou oken. Pokud tedy chcete více Chrome a méně dokumentů, můžete to mít. Nebo více dokumentů a méně Chrome. Víš, cokoli potřebuješ.

reklama

Chcete-li zavřít jednu nebo druhou aplikaci, jednoduše přesuňte posuvník nadoraz po displeji, čímž aplikaci účinně přinutíte zabírat celý displej. Tím se automaticky 渕inicializuje druhé okno a vrátí se zpět do nabídky posledních aplikací. Pokud jej chcete vrátit zpět, postupujte podle stejných kroků popsaných výše.


Toto je vynikající řešení, které si mnoho uživatelů Androidu přálo velmi dlouhou dobu. I když jej nepoužíváte super často, je to jedna z věcí, za kterou budete opravdu rádi, že existuje, až přijde čas a budete potřebovat na obrazovce vidět dvě věci najednou – dokonce i na vašem telefonu.

ČTĚTE DALŠÍ

  • › Jak někoho odblokovat na Facebook Messengeru
  • › Jak obnovit smazané soubory a složky v Microsoft OneDrive
  • › Jak omezit váš Chromebook na určité uživatele
  • › Jak změnit svůj Yahoo! Heslo k účtu
  • › Jak používat Google Maps Music Controls pro Spotify, Apple Music nebo YouTube Music